Барса вече спечели една Шампионска лига

Барселона спечели за рекорден осми път Шампионската лига по хандбал за мъже. На финала испанците победиха унгарския Веспрем с 28:23 (14:10). Двубоят започна равностойно, като в 25-ата минута авансът на каталунците беше само един гол при 10:9, но с три поредни попадения каталунците дръпна с 13:9 и запази аванса си до почивката. Веспрем успя да намали до 17:19 в 43-ата минута, но последва силна серия от 5:1 гола за испанците, които дръпнаха с 24:18 осем минути преди сирената и до края не позволиха обрат.

Никола Карабатич и Гудьон Сигурдсон бяха най-резултати за победителите с по 6 гола. Ласло Над беше лидер за унгарците с 8 попадения, а Момир Илич вкара 5 гола, но Веспрем не успя да се пребори за трофея и във втория си финал в Шампионската лига след 2002 година.

В мача за третото място Таурон Киелце (Полша) победи германския Кил с 28:26 (12:12) след 9 попадения на Карол Белецки.