"Камп Ноу" отново ликува - Меси поведе Барса към мечтания требъл! (видео+галерия)

Барселона спечели Купата на краля за рекорден 27-и път в историята си. На финала, игран на "Камп Ноу", каталунците победиха с 3:1 другия отбор с най-много трофеи в турнира - Атлетик Билбао. Лионел Меси отново беше в основата на успеха на Барса. Аржентинският магьосник отбеляза две от попаденията във вратата на баските, като първото от тях бе истинска наслада за окото и безспорно едно от най-красивите в кариерата на Лео. Веднъж се разписа и Неймар. Почетният гол за Атлетик беше дело на Иняки Уилямс в 80-ата минута, когато интригата отдавна не съществуваше.

С триумфа днес Барселона прибави още едно отличие към шампионската титла през този сезон. Сега пред "лос кулес" остава само да победят Ювентус във финала на Шампионската лига, за да завършат сезона с грандиозен требъл. Към същото обаче ще се стреми и Юве. "Старата госпожа" вече завоюва титлата и националната купа в Италия, и гледа с надежда към финала в Берлин.Барса срази Атлетик Б и спечели Купата на краля

Атлетик (Билбао) остана с 24 купи на Испания. Последната от тях бе спечелена през далечната 1984 година.

В състава на Барселона изненади нямаше. Звездното трио Меси - Неймар - Суарес бе в предни позиции, а в халфовата линия си партнираха Серхио Бускетс, Андрес Иниеста и Иван Ракитич. Ветеранът Чави остана резерва в последния си мач за каталунския тим.

Наставникът на Атлетик Ернесто Валверде заложи на върха на атаката на Ариц Адурис, а Иняки Уилямс и Андони Ираола действаха по двата фланга. В средата на терена за "лъвовете" играеха Микел Рико, Бенят Ечебария и Микел Сан Хосе.Барса срази Атлетик Б и спечели Купата на краля

Съперниците подходиха смело и нямаше никакво първоначално проучване. Още в първите минути гол на Барселона беше отменен, след като Неймар засече центриране на Меси, но при вече вдигнат флаг за засада. Малко след това стражът на баските Яго Ерерин спаси удар на Суарес, който беше перфектно изведен на стрелкова позиция от Иван Ракитич.

Барса поведе в 20-ата минута след брилянтно изпълнение на Меси. Лео навърза петима бранители на Атлетик и с неспасяем удар опъна мрежата за радост на феновете на каталунците. В 37-ата минута Неймар удвои преднината на Барселона. Хубава комбинация между Ракитич и Суарес създаде ситуация за бразилеца и той не сбърка.Барса срази Атлетик Б и спечели Купата на краля

В края на полувремето шут на Иняки Уилямс след пас на Ираола можеше да завърши с попадение, но топката "облиза" гредата. След това пък Ерерин попречи на Меси да направи 3:0 с акробатично спасяване.

В 57-ата минута Суарес имаше нов шанс да се разпише, но храбра намеса на Чабиер Ечейта предотврати гола. Баските се опитваха повече да задържат топката, но трудно създаваха положения пред вратата на Тер Стеген. Барса срази Атлетик Б и спечели Купата на краля

Четвърт час преди края грешка в защитата на гостите позволи на Даниел Алвеш да центрира към Меси и той реши всичко в мача. Все пак, Атлетик върна един гол, дело на Иняки Уилямс в 80-ата минута. Подаването дойде от Ибай Гомес, а младият нападател с глава насочи топката във вратата.

Ветеранът Чави беше близо до това да завърши бляскавата си кариера на "Камп Ноу" с попадение, но топката мина покрай вратата. Той и съотборниците му вече имат само още една цел - да стъпят на европейския футболен върх точно след седмица, когато е финалът на Шампионската лига срещу Ювентус.

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - БАРСЕЛОНА 1:3 (0:2)