Десет гола на "Бернабеу", Кристиано замесен в историческа смяна (видео)

Отборът на Реал Мадрид зарадва привържениците си с шумна победа със 7:3 над Хетафе в среща без значение за крайното класиране. Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик през първото полувреме (13, 32 и 34 - дузпа), а най-изненадващо беше сменен през втората част от Мартин Йодегор, който пък стана най-младият футболист, дебютирал за кралския тим. След почивката за "белите" се разписаха Хавиер Ернандес (47), Хамес Родригес (51), Хесе Родригес (71) и Марсело (90). Тимът на Пабло Франко вкара трети гола преди почивката чрез Серхио Ескудеро (23), Диего Кастро (26) и Мехди Ласен (42).

"Лос меренгес" излязоха с триото Кристиано Роналдо, Хесе Родригес и Хавиер Ернандес в предни позиции, а зад тях играта градяха Асиер Ияраменди, Тони Кроос и Хамес Родригес. Фреди Инестроза поведе атаката на гостите, а зад него оперираха Диего Кастро, Пабло Сарабия и Педро Леон.

Преди началото на срещата "Сантиаго Бернабеу" аплодира Карло Анчелоти и показа ясно, че иска италианецът да остане. Баскетболният тим пък показа спечелената европейска купа. През първото полувреме двата тима ни предложиха истинско голово шоу. В 13-ата минута Кристиано Роналдо откри головата сметка след чудесен пас на Марсело. Десет по-късно гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" изравниха. Серхио Ескудеро се разписа с далечен и много точен изстрел. В 26-ата "лос асулонес" направиха 1:2 след нов страхотен гол, този път след фалцов изстрел от 20 метра.

"Лос бланкос" реагираха много бързо. В 32-ата Кристиано вкара превъзходен гол от 30-метров пряк свободен удар. Две по-късно Роналдо оформи и хеттрик, вкарвайки от дузпа, след като Карлос Вигарай беше фаулирал Хавиер Ернандес - 3:2. Любопитното е, че Хета успя отново да изравни още преди почивката. В 42-ата минута Мехди Ласен беше най-съобразителен след корнер - 3:3.

Преди да изчете втората минута от втората част Реал Мадрид вкара четвърти гол. Кристиано Роналдо удари греда, топката се озова в краката на Чичирито и той отбеляза. В 51-ата Хамес Родригес завъртя майсторски топката при пряк свободен удар, тя прехвърли стената и влезе в пазения от нея ъгъл - 5:3. Никой не разбра защо Кристиано Роналдо беше сменен в 57-ата минута, когато вече беше регистрирал 48 попадения в актива си. Португалецът можеше да се бори за абсолютния рекорд на Лионел Меси от 50 гола в Примера, но може би умишлено не го стори. Веднага след напускането на играта CR7 даде фланелката си на дете от трибуните. Резервата Мартин Йодегор стана пък най-младият дебютант за Реал Мадрид и смяната влезе в историята.

До края срещата продължи да е лишена от среда на терена, но Хетафе нямаше късмет да се разпише отново. В 71-ата Хесе и Хамес разиграха на двойно, а канарското крило завърши атаката с превъзходен гол. В самия край на срещата Марсело оформи крайния резултат след поредно силно включване - 7:3.

Реал Мадрид остава без трофей през този сезон. Кристиано Роналдо стана голмайстор на Примера и Европа със своите 48 гола. Предстои да видим какви промени в състава ще има през лятото.

Снимки: Getty Images/Guliver