Сосиедад напълни мрежата на Райо за финал

Реал Сосиедад сложи точка на сезона в Ла лига с хубава победа с 4:2 срещу Райо Валекано като гост. След като в началото на кампанията баските бяха на дъното, сега те приключват на 12-а позиция на 11 точки от изпадащите. Днешният им съперник от "Вайекас" пък посреща ваканцията на съседното 11-о място.

След като мачът беше без значение и за двата отбора, футболистите действаха освободено и си вкараха шест гола. Тимът на Дейвид Мойс дръпна с 2:0 в рамките на 120 секунди след попадения на Карлос Вела и Гонсало Кастро, но Алберто Буено намали четири минути преди антракта. Райо изравни за 2:2 чрез Хорхе Морсийо в 63-ата минута, но силите на домакините свършиха тук. Малко след това Мойс пусна на терена Иманол Агирече, който не се забави и в 72-ата минута върна преднината на гостите, а две минути след него друга от смените - Горка Елустондо, реши спора с точен изстрел за 4:2.