Райо също изтупа Кордоба, но не изпълни голямата цел (видео)

Райо Валекано победи с 2:1 при гостуването си на вече изпадналия Кордоба в среща от 37-ия кръг на Примера дивисион, но няма шанс да се класира за Лига Европа като седми в класирането, защото е с по-лоши показатели от Атлетик Билбао в директните мачове. "Пчеличките" поведоха в 21-ата минута след попадение на Раул Баена. Лусо Делгадо изравни в 57-ата минута, но малко след влизането си като смяна Адриан Ембарба донесе успеха на своя отбор в 77-ата минута.

И късметът не беше на страната на домакините, тъй като на два пъти гредите спасиха Райо от гол.

Кордоба няма да победа вече от 19 кръга и е в серия от пет поредни поражения. Кошмарният сезон за тима приключва следващата събота с гостуване на Ейбар. На Райо Валекано пък му остава домакински сблъсък с Реал Сосиедад.