Днипро сътвори сензацията и удави мечтите на Наполи под дъжда в Киев (видео)

Отборът на Днипро поднесе поредната изненада в тазгодишното издание на Лига Европа. Украинският тим победи един от фаворитите Наполи с 1:0 в реванша от полуфинала и по този начин с общ резултат 2:1 от двата мача си осигури класиране за финалния сблъсък за трофея във Варшава. Тимът от Днипропетровск за пореден път показа, че е изключително силен като домакин и под дъжда в Киев удави мечтите на съперника за нещо голямо в турнира. Единственият гол в мача отбеляза Селезньов в 58-ата минута и така донесе успеха на своя тим.
Днипро имаше първата голова възможност в мача. Още в 3-ата минута домакините получиха фаул в добра позиция и Йевхен Коноплянка отправи много добър изстрел от фаул, но Мариано Андухар бе на мястото си и спаси. Пет минути по-късно обаче Наполи имаше страхотен шанс да открие резултата. Гонсало Игуаин бе изведен зад защитата на съперника и останал очи в очи с вратаря не успя да го преодолее, като стреля в тялото му.
В следващите минути двата тима заиграха малко по-предпазливо и едва в 28-ата минута Наполи стигна до нова добра възможност пред вратата на домакините. Фаузи Гулам центрира за Игуаин, който стреля с глава, но отново Денис Бойко показа блестящ рефлекс и спаси. В 33-ата минута пък Днипро имаше чудесна възможност. Грешка в изнасянето на топката от страна на италианския тим позволи на Селезньов да получи в добра позиция и да отправи бомбен шут, но Андухар с прекрасна намеса опази вратата си.
Второто полувреме стартира много силно за Днипро. В 50-ата минута домакините организираха страхотна контраатака, Селезньов напредна до наказателното поле и подаде на Лучкевич, но той стреля до гредата. След това в 54-ата минута Коноплянка финтира двама защитници и отправи удар, който обаче попадна в ръцете на Андухар. В 58-ата минута все пак по-добрата игра на украинците доведе и до гол. Коноплянка напредна по крилото и центрира за Селезньов, който въпреки че бе задържан от защитник, успя да стреля с глава и да отбележи за 1:0.
Този гол накара Наполи да се хвърли в атака. В 68-ата минута гостите разиграха хитро след корнер и Дрис Мертенс отправи бомбен удар, който профуча покрай вратата. След това Давид Лопес реши да пробва точността си от дистанция, но отново Бойко бе на мястото си. В 76-ата минута пък се стигна до разбъркване в пеналта на домакините и в крайна сметка защитник тряваше да чисти пред голлинията.
Наполи нямаше избор освен да организира масиран натиск в заключителните минути и в 79-ата Гулам стреля опасно в близкия ъгъл на вратата, но отново стражът на домакините спаси. Играчите на Днипро обаче действаха много организирано в защита в заключителните минути и не дадоха шанс на съперника да стигне до изравнителен гол и да прати мача в продължения. Те дори можеха да вкарат втори гол, но на два пъти Андухар направи страхотни спасявания след удари на Калинич и Матуес, а в добавеното време и гредата спаси неаполитанците.
Така украинският тим спечели мача и се превърна в приятната изненада в турнира, като вече е на финал, където ще се изправи срещу носителя на трофея Севиля във Варшава.

Днипро - Наполи 1:0 (1:1 в първата среща)