Гришо започна с победа в Рим

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим, след като се наложи над поляка Йежи Янович с 6:3, 7:6(4). Малко повече от час и половина бе необходим на първата ни ракета, за да стигне до крайния успех. Той направи един пробив в първия сет на мача и макар че не успя да спечели други сервис геймове на опонента си, в тайбрека на втората част бе по-съобразителният играч и заслужено се поздрави с победа.

Срещата започна равностойно и двамата тенисисти взимаха без никакви затруднения сервис геймовете си, докато не се стигна до 3:2 за българина. Тогава Янович сгреши на няколко пъти и Гришо се възползва, за да стигне до три поредни брейкпойнта. Макар да отрази първите два, полякът все пак направи двойна грешка и допусна пробив. Хасковлията затвърди с лекота и запази преднината си до края на сета.

Във втората част играта продължи да бъде равностойна, но българинът така и не даде на опонента си възможност да го пробие. Самият Григор пък на три пъти имаше шансове да го направи - в първия, петия и деветия гейм, но силният сервиз идваше на помощ на високия Янович, който спаси всичките си подавания. Така се стигна до тайбрек, а Димитров в самото начало поведе с 3:1 с минибрейк. 203-сантиметровият Йежи обаче не загуби концентрация и успя да го върне и да изравни - 3:3. Последваха обаче две груби грешки на поляка, който изпрати в две последователни разигравания топката в аут и Гришо стигна до три мачбола. Макар да загуби първия, при втория той не сбърка и след 1 час и 33 минути игра подпечата мястото си във втория кръг на турнира.

Там той ще срещне победителя от двубоя между Фабио Фонини (Италия), с когото игра на "Мастърс"-ите в Монте Карло и Мадрид, и Стийв Джонсън (САЩ).