Божинов пропусна да измъкне тима си

Българският нападател на Тернана Валери Божинов пропусна да вкара своя шести гол за сезона в Серия "Б" и да донесе точката на своя тим срещу Про Верчели в домакинството от 40-ия кръг. Бившият играч на Левски се появи в 77-ата минута при резултата 0:1 за гостите, а в 92-ата минута след грешка на противниковата защита от чудесна позиция стреля над горната греда за свое разочарование и тази на тифозите по трибуните. Преди това Скавоне бе дал преднина на Про Верчели още в 31-ата минута, а в 53-ата минута резервата на Тернана Дуганжич, който влезе на почивката на мястото на Авенати бе изгонен. Той първо получи жълт картон, след което последва реплика към рефера, който мигновено го прати под душовете.

Загубата бе общо 17-та за Тернана и 10-та на своя стадион като с актив от 45 точки е все по-близо до влизане в застрашителната зона два кръга преди края. Отборът на Умбрия е на 17-то място, но 18-ата и 19-ата позиция, които в крайното класиране ще играят плейоф за оставане в групата са заети от Кротоне (44) и Ентела (43). Кротоне обаче има мач по-малко, тъй като утре приема последния Варезе и при успех Божинов и компания вече, ще разчитат на други тимове.

Класиралият се вече в Серия "А" състав Капри завърши 0:0 с Лучано, а Фрозиноне пропусна възможност да влезе в елита, след като допусна изравняване десет минути преди края в гостуването на Читадела за 1:1.

Болоня и Авелино завършиха при същия резултат. Другото дерби за местата даващи право на плейоф за Серия "А" между Пескара и Перуджа бе изключително драматично. Домакините поведоха с 2:0 в началото на втората част, след като капитана на гостите Комото бе изгонен в 55-ата минута.
Изненадващо "грифоните" стигнаха до равенство, въпреки че получиха и втори червен картон и останаха на шест място с 60 точки. Тимът на Павел Виданов Трапани надви с 3:0 Модена, а вчера Андрей Гълъбинов и Ливорно стигна до успех в последната секунда с 2:1 над Ентела.