Гълъбинов и компания с инфарктна и важна победа

Българският нападател на Ливорно Андрей Гълъбинов помогна на своя тим да стигне до инфарктен успех в последните секунди с 2:1 срещу Ентела в първи мач от 40-ия кръг на Серия "Б". Родният таран влезе като резерва в 57-ата минута при резултат 0:0, но с неговото присъствие в центъра на защитата на противника, домакините стигнаха до пълен обрат, след като губеха с гол на Мадзани в 66-ата минута.

Първо Вантанджато изравни от дузпа в 71-ата минута с неговия 14-и гол, а поради сериозно оспорване срещу рефера за решението му да покаже бялата точка Сезар от гостите бе изгонен. Така Гълъбинов и компания хвърлиха всичко в атака и в 93-ата минута Йеленич взриви трибуните. Той бе изведен от Вантаджато и отблизо вкара толкова важния втори гол, който прекъсна серията на Ливорно от пет поредни равенства, и върна шансовете на тима за плейофа за Серия "А". Треньорът на тосканците Кристиян Панучи избухна при победния гол и избяга 40 метра, за да отпразнува попадението със своите играчи. Малко преди гола пък Гълъбинов получи жълт картон.

Ливорно записа първа победа от 2-и април, когато българинът бе точен за крайното 1:0 над Ланчано, и вече има 58 точки, като се изкачи на седмо място.
Лидерът Карпи вече влезе в Серия "А", а утре Фрозиноне може да стори същото, след което отборите между трето и осмо място ще определят третия участник в калчото догодина.
Валери Божинов се очаква да бъде резерва срещу Про Верчели в утрешното домакинство на Тернана.