Мидълзбро с огромна крачка към Висшата лига

Гол в добавеното време на защитника Фернандо Аморебиета донесе драматична победа на Мидълзбро с 2:1 като гост на Брентфорд в първи полуфинален плейоф за влизане във Висшата лига. Съперниците направиха много интересен мач на "Грифин Парк", но радостта остана за футболистите на Боро, които по-добре се възползваха от положенията си пред вратата на Дейвид Бътън.

Гостите започнаха по-силно, но постепенно Брентфорд се настани в противниковата половина. Въпреки това, първи до гол стигнаха футболистите на Мидъзлбро. В 26-ата минута Адам Клейтън центрира към Йеле Фосен и белгийският нападател не сбърка. Малко след това Фосен за втори път прати топката във вратата на домакините, но попадението му беше отменено заради засада.

В 54-ата минута Андре Грей се възползва от лошо изчистване на Константопулос и изравни. Не след дълго бившият стрелец на Лутън навърза няколко бранители, но стреля високо в аут.

В края на мача натискът на Брентфорд се засили. Алекс Притчърд получи възможност да изпълни фаул в близост до наказателното поле, но прати топката в стената. Така се стигна до 6-ата минута на добавеното време, когато след кратко разбъркване Аморебиета стреля и с помощта на лек рикошет успя да преодолее Бътън.

Реваншът е следващата седмица на "Ривърсайд", а победителят ще срещне във финалния плейоф на "Уембли" един от двойката Ипсуич - Норич.

БРЕНТФОРД - МИДЪЛЗБРО 1:2
0:1 Фосен (26)