Йоканович изпусна драматично титлата в Чемпиъншип

Борнемут е новият шампион на Чемпиъншип след драматичен развой на двубоите от последния кръг на редовния сезон. "Черешките" победиха с 3:0 Чарлтън като гост и изпревариха с една точка Уотфорд. Двата тима, които си гарантираха участие във Висшата лига още преди седмица, спореха за титлата до последната минута. Отборът, воден от бившия наставник на Левски Славиша Йоканович, имаше точка аванс преди днешните мачове и до последно Уотфорд водеше с 1:0 на Шефилд Уенздей с гол на Матей Видра. В 92-ата минута обаче гостите стигнаха до изравнително попадение чрез Атде Нухиу и така титлата отиде в Борнемут.

Норич, Мидълзбро, Брентфорд и Ипсуич пък си осигуриха място в плейофите за влизане в Премиър лийг. Последните два тима изпревариха по голова разлика Уулвърхамтън.

Голямото разочарование бе за феновете на Дарби Каунти. "Овните", които през февруари бяха на върха в класирането, днес имаха нужда само от точка срещу Рединг, за да си осигурят участие в плейофите. Вместо това обаче Дарби отстъпи у дома с 0:3 от отбора на Рединг, който не играеше за нищо.

Милуол, Уигън и Блекпул изпадат от Чемпиъншип. Мачът на Блекпул срещу Хъдърсфийлд не завърши, след като феновете на домакините нахлуха на терена в началото на втората част в знак на протест срещу собствениците.

Българският национал Николай Бодуров игра 12 минути за Фулъм при гостуването на Норич. Лондончани загубиха с 2:4 и завършиха на 17-а позиция в крайното класиране.