Румениге се надява на футболно чудо в реванша

Президентът на Байерн (Мюнхен) Карл-Хайнц Румениге се опита да вдъхне кураж на отбора след тежката загуба с 0:3 от Барселона в първия полуфинален мач от Шампионската лига на "Камп Ноу" снощи.

"Тъжен съм, но не заради резултата, а заради начина, по който се разви мача. До 77-ата минута отборът се бори геройски", коментира Румениге.

Лионел Меси реализира два бързо гола за каталуците в последния четвърт час, а Неймар довърши съперника с трето попадение в добавеното време.

"Това беше малко прекалено с оглед на показаното", смята Румениге.

Шефът на баварците изтъкна и "изключителните кадрови проблеми" като една от причините за поражението. Байерн не можеше да използва няколко от основните си играчи, сред които звездите Ариен Робен и Франк Рибери, които няма да бъдат на разположение до края на сезона заради контузии.

Въпреки тежкото поражение на "Камп Ноу", Румениге не губи надежда, че отборът може да се класира за финала на 6 юни в Берлин."Когато си паднал с 0:3, е очевидно, че шансовете ти не са големи. Но когато се казваш Байерн Мюнхен, футболно чудо не е изключено", смята той.

На четвъртфиналите баварците преодоляха дефицит от 1:3 от първия мач срещу Порто в Португалия и спечелиха с 6:1 в реванша на "Алианц Арена", за да продължат напред.

"Ясно е, че Барселона е друга класа в сравнение с Порто, но ние сме задължени в реванша следващия вторник да дадем всичко от себе си. Не знам, обаче, дали това ще бъде достатъчно", каза още Румениге.