Модена удари Казийски и БГ Тренто с 3:1 във финал №2 в Италия (ГАЛЕРИЯ)

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Енерджи Ти Ай Диатек (Тренто) допуснаха изравняване на резултата във финалния плейоф в италианската Суперлига. Трентинци, които в този мач бяха водени от помощника на Радостин Стойчев Дарио Симони заради наказание на българския треньор, отстъпиха като гости на Пармареджо (Модена) с 1:3 (25:19, 23:25, 21:25, 24:26) във финал №2 от серията, игран тази вечер пред близо 5000 зрители в зала "Пала Панини".
Модена удари Казийски и БГ Тренто с 3:1 във финал №2 в Италия
Така Модена успя да изравни резултата във финалната плейофна серия на 1-1 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третата среща между двата тима е в неделя (10 май) от 13,00 часа българско време в зала "Пала Тренто".
Първият гейм на срещата започна равностойно до 5:5, след което домакините от Модена поведоха със 7:5 след блокада на белгийския център Пиетер Верхеес и силна контра на френската звезда Ървин Нгапет. Разликата леко нарасна до 10:7 след отличен блок на Нгапет. Постепенно Тренто успя да изравни при 11:11 след успешни блокади на Емануеле Бирарели и аржентинския национал Себастиан Соле. Все пак, техническата пауза дойде при минимална преднина за Модена - 12:11 след грешка в атака на Филипо Ланца от трентинци. Последваха атака на гръцкия диагонал Митар Джурич и две нападения в аут на Ветори и 14:12 за Тренто. Въпреки тайм-аута за треньора на домакините Анджело Лоринцети, последва контра блок-аут на Матей Казийски и 15:12. Преднината на Тренто нарасна до 17:13 след технично отиграване на Джурич. Предимството на Казийски и компания стана 21:15 след контра на Ланца и аут на Нгапет, след което спокойно взеха гейма с 25:19 след сервис в аут на Модена.
В началото на втората част Модена дръпна с 3:1 след контра на бразилския разпределител Бруно Резенде и атака в аут на Митар Джурич от гостите. Джурич се реваншира със силна атака и контра и заедно с ас на Матей Казийски Тренто обърна до 4:3 в своя полза. Последва нов мини обрат и 5:4 за домакините след успешна атака на Ървин Нгапет и блокада на Пиетер Верхеес. Трентинци успяха за пореден път да поведат в резултата при 7:6 след нова страхотна атака на Джурич. Модена си върна предимството при 10:8 след две отлични блокади на Матео Пиано и Бруно Резенде и ас на Лука Ветори. Независимо от прекъсването за Тренто и помощника на Радо Стойчев Дарио Симони, последва контра на сръбския национал Неманя Петрич и 11:8. Техническото прекъсване пък дойде при резултат 12:10 след блок-аут от втора линия на Нгапет. Разликата продължи да расте до 13:10 след контра на Пиано и до 15:11 след две отлични изяви на Нгапет. Тренто успя да върне две точки след поредна атака на Джурич и блокада на полския разпределител Лукаш Жигадло. Момчетата на Анджело Лоринцети си върнаха преднината при 18:14 след атака през центъра на Пиетер Верхеес и аут на Джурич. Волейболистите на Модена продължиха да водят до 21:17 след нов ас на Ветори. Тренто съумя да стопи изоставането си до 20:21 след страхотна блокада и силна контра на Казийски. В крайна сметка Модена затвори гейма в своя полза при 25:23 след успешна блокада на Верхеес.
Третият гейм стартира с два последователни аса на Матей Казийски и 2:0 за Тренто. Играта продължи точка за точка до 7:5, след което Модена изравни при 7:7 след грешки на Митар Джурич и Казийски. Трентинци веднага си върнаха преднината при 9:7 след грешка от сервис на Бруно Резенде от домакините и контра на Филипо Ланца. Разликата стана 11:8 след отличен блок на Себастиан Соле. Техническата пауза дойде при 12:9 за Казийски и компания след блок-аут на Джурич. Последваха грешка от сервис на Лукаш Жигадло, две блокади на Резенде и Матео Пиано и силен ас на Лука Ветори - 13:12 за Модена и тайм-аут за Дарио Симоне. Това даде ефект и трентинци моментално си върнаха преднината при 14:13 след две грешки на Ветори. Двата тима отново продължиха равностойно до 20:20, след което Модена поведе с 23:20 след два бомбени аса на Ветори и аут на Джурич, след което спокойно спечелиха гейма с 25:21 след сервис в аут на Ланца от Тренто.
Четвъртата част тръгна добре за волейболистите на Модена, които поведоха с 2:0 след технично отиграване на Неманя Петрич и атака в аут на Матей Казийски. Последва равенство при 3:3 след сервис в аут на Лука Ветори и контра на Митар Джурич. Домакините отново дръпнаха в резултата при 6:4 след отлична контра на Ървин Нгапет. Играта продължи точка за точка до 11:9, след което последва нова успешна контра на Нгапет и 12:9. Постепенно трентинци успяха да изравнят при 13:13 след бърза атака през центъра и отлична блокада на Себастиан Соле. Равенството се запази до 15:15, след което Модена за пореден път поведе със 17:15 след успешна атака на Петрич и грешка на младия разпределител на Тренто Симоне Джианели. Трентинци стигнаха до 19:19 след силна атака на Филипо Ланца и успешен блок на Джианели и дори поведоха с 20:19 след контра блок-аут на Ланца. Модена веднага си върна предимството при 21:20 след нови две успешни атаки на Нгапет. Домакините стигнаха до мачбол при 24:22 след мощен ас на Нгапет, но Тренто изравниха при 24:24 след две грешки на Нгапет - една от сервис и една в атака. В крайна сметка Модена измъкна гейма с 26:24 след два блок-аута на Неманя Петрич, с което слечели и мача с 3:1.
Матей Казийски игра стабилно цял мач за Тренто и завърши с 12 точки (4 аса и 2 блока, 32% ефективност в атака, 64% позитивно и 28% перфектно посрещане). Най-резултатен за трентинци стана Митар Джурич с 20 точки (63% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.
За тима на Модена Ървин Нгапет заби 24 точки (1 ас, 50% ефективност в атака, 89% позитивно и 57% перфектно посрещане), а Неманя Петрич добави още 19 точки (63% ефективност в атака, 19% позитивно и 19% перфектно посрещане) за победата.
ПАРМАРЕДЖО (МОДЕНА) - ЕНЕРДЖИ ТИ АЙ ДИАТЕК (ТРЕНТО) 3:1 (19:25, 25:23, 25:21, 26:24)
МОДЕНА: Бруно Резенде 5, Лука Ветори 11, Ървин Нгапет 24, Неманя Петрич 19, Матео Пиано 7, Пиетер Верхеес 6 - Салваторе Росини-либеро (Алберто Казадей, Данте Бонинфанте)
Старши-треньор: Анджело Лоринцети
ТРЕНТО: Лукаш Жигадло 2, Митар Джурич 20, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 12, Филипо Ланца 8, Себастиан Соле 8, Емануеле Бирарели 4 - Масимо Колачи-либеро (Симоне Джианели 2)
Треньор: Дарио Симони.

СНИМКИ: Марко Трабалца, trentinovolley.it

ГАЛЕРИЯ от Финал №2: МОДЕНА - ТРЕНТО 3:1 - ТУК!!!