Етър излъга Бдин

Етър спечели с 2:1 срещу Бдин във Видин в дербито на 21-ия кръг на Северозападната В група. Така „болярите“ запазиха макар и минимални шансове за първото място. Селекцията на Георги Василев заслужено взе трите точки на стадион „Георги Бенковски“.

През цялото първо полувреме търновлии повече владееха топката. Те поведоха в 10-ата минута, когато Искрев Писарев се възползва от грешка на отбранителният тандем Ивайло Иванов – Денис Николов и матира Христо Матев – 1:0. Домакините обаче реагираха светкавично и след секунди Калоянов изведе Цветомир Тодоров, който изравни.

Лоши новини за тима от Видин имаше в края на първата част. В 40-ата минута Борислав Боянов получи контузия и го замени Ивайло Соколов. Последният предстоя на терена едва ченири минути. В 42-ата минута видинчани центрираха топката, търновският страж Русев я хвана, а Соколов връхлетя върху него, заради което получи жълт картон. Секунди по-късно той извърши нарушение срещу Тодор Колев и реферът му вдигна втори жълт и червен картон. Колев пък напусна със сериозна контузия.

Веднага след почивката намаленият състав на Бдин се втурна към вратата на съперника. Скоро обаче силите му се изчерпаха и етърци наложиха контрол над мача. В 78-ата минута Тихомир Кънев вкара победния гол, засичайки с глава центриране на Мартин Николов.

В друга среща от кръга Ювентус (Малчика) и Левски завършиха 1:1.