Пиронкова помете Камила Джорджи в Мадрид

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на силния турнир по тенис за жени на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4185405 евро. 27-годишната Пиронкова, номер 54 в света, разгроми италианката Камила Джорджи с 6:1, 6:1 за 52 минути. Българката нямаше никакви проблеми в мача, в който загуби само два гейма и направи пет пробива.

Пиронкова заработи 27460 евро и 65 точки за ранглистата и във втория кръг ще играе с Луцие Шафаржова (Чехия). 28-годишната Шафаржова е номер 13 в света. Тя има шест титли в кариерата си и е заработила над 6.2 милиона долара като професионалистка от 2002 година.

Пиронкова и Шафаржова са играли четири пъти досега една срещу друга като чехкинята има три победи. Първо българката печели на турнир в Париж през 2006 година, но година по-късно Пиронкова губи от Шафаржова на същия турнир. Чехкинята победи в Барселона през 2009 година с 6:1, 3:6, 6:0, а през 2012 в Токио се наложи над българката с 6:4, 7:6 (3).