Цвети допусна обрат и отпадна в Прага

Първата ни ракета Цветана Пиронкова oтпадна във втория кръг на турнира в Прага с награден фонд 250 хиляди долара, след като допусна обрат срещу поставената под номер едно в схемата представителка на домакините Каролина Плишкова и загуби с 3:6, 6:3, 7:6(1).

Срещата започна равностойно, като двете тенисистки спечелиха първите си подавания без особени трудности. В четвъртия гейм се откри чудесен шанс пред Цвети, която получи цели три възможности за пробив, но за нейно съжаление така и не се стигна до такъв. В шестия обаче Пиронкова пак поведе с 40:15 при сервис на съперничката си и макар да пропусна първия си брейкпойнт, при втория не сгреши и направи резултата 4:2. До края на сета пловдивчанката игра убедително и не даде шансове на опонентаката си, като затвори първата част с 6:3.

Вторият сет започна с възможно най-добрия сценарий за първата ни ракета, която направи пробив и го затвърди за 2:0. В този момент обаче тя сякаш леко се разконцентрира, започна да греши и загуби следващите четири поредни гейма. Чехкинята запази преднината си до края и така изравни резултата в сетовете.

В решителната трета част 14-ата в света имаше три последователни брейкпойнта и макар че Цвети отрази първия, при втория нямаше късмет и така Плишкова поведе с 1:0. Вместо да затвърди пробива си обаче представителката на домакините срещна доста трудности в следващия си сервис гейм. Пиронкова на три пъти имаше шанс за брейк и в крайна сметка от третия опит успя да изравни - 1:1. Двете състезателки печелеха следващите си подавания, докато не се стигна до седмия гейм, когато Плишкова взе сервиса на Цвети и поведе с 4:3, а впоследствие направи и резултата 5:3. Когато сервира за спечелване на срещата обаче чехкинята се пречупи и Пиронкова върна пробива. Впоследствие се стигна до тайбрек, в който първата в схемата тотално доминираше и спечели със 7:1 след 2 часа и 11 минути игра.

На 1/4-финалите Плишкова ще се изправи срещу победителката от двубоя между Ализе Корне (Франция) и Дениса Алертова (Чехия), които играят в момента.