Последната минута на "Герена" е кошмарна за Моци (видео)

Гостуването на стадион "Георги Аспарухов" се превърна в истински кошмар за румънската звезда на Лудогорец Козмин Моци, който губи на него вече трети важен мач с 0:1 с гол след 90-ата минута. Освен това на “Герена” бранителят има четири загуби от четири срещи.

Първо това се случи в двубой от груповата фаза на Купата на УЕФА през есента на 2005 г., когато той още играеше за Динамо (Букурещ). Тогава румънците гостуваха на Левски и допуснаха попадение в последните секунди, като точен беше Емил Ангелов. Тогава нападателят  мина зад гърба на Моци и донесе радост на пълните трибуни на “Герена”. Успехът прати столичани напред в турнира, където те записаха рекордните си 14 мача и стигнаха до 1/4-финал в турнира.

Левски победи Лудогорец с 1-0 - част II През май 2013 година, в първия си сезон в Разград, Моци получи жълт картон в мача за титлата, когато Станислав Ангелов вкара в 92-ата минута седмица преди края на шампионата. Всички очакваха, че титлата вече е за Левски, който с тази победа изпревари “орлите”, но играчите на Николай Митов се провалиха сензационно в последното си домакинство със Славия.

Левски победи Лудогорец с 1:0 - част I Вчера Моци изпусна Антонио Аниете в 90-ата минута - секунди преди испанецът да прати в делириум феновете на “Георги Аспарухов” със страховит удар и съответно своя тим на финал за Купата на България, детронирайки момчетата на Георги Дерменджиев.

30-годишният централен бранител вече три сезона играе за Лудогорец. През този период шампионите два пъти надвиха 26-кратните първенци на България на “Герена” - през сезон 2013/2014 първо с 2:0 и след това с 3:2 в плейофите, но и в двата мача Моци не взе участие.

Левски удари Лудогорец с 3:2 В четвъртата среща от кариерата си в дома на Левски - през есента на настоящия сезон, той вкара гол от дузпа за моментното 1:1, но след това Левски спечели с 3:2. Тогава 92-ата минута отново не донесе късмет на Моци, след като Брайън Ангуло удари гредата и пропусна да вкара за 3:3 и съответно да предотврати загубата за румънеца и съотборниците му.