Мачът с Левски разби тезата, че Лудогорец е съдийски отбор

Отборът на Лудогорец е в сериозна игрова криза, но въпреки това съвсем спокойно можеше да се класира на финал за Купата и отдавна да си е гарантирал титлата на България.

Причините това да не стане са две - очевадния спад във формата на орлите през пролетта и груби съдийски грешки в ущърб на отбора на Георги Дерменджиев.

Както е известно, към този момент най-сериозният конкурент на Лудогорец за титлата е съставът на Локомотив (София). Разградчани имат преднина от пет точки, но тя щеше да е 8, ако не бе отменен напълно редовен гол на тима при гостуването в "Надежда", където срещата приключи 0:0.

Вчера, в реванша за Купата срещу Левски на "Герена", се получи нещо подобно. В 83-ата минута реферът Ивайло Стоянов отмени попадение на Марселиньо заради изключително спорен фаул срещу Аниете, което малко съдии в Европа щяха да сторят. А този гол почти изхвърляше сините от турнира, тъй като до края на срещата им трябваха цели две попадения.

Не по-малко важно решение на реферите, което в крайна сметка се отрази на крайния изход на двубоя, бе изгонването на Козмин Моци при гостуването на Литекс.

Тогава в 37-ата минута румънецът получи втори жълт картон за разкарване на топката след сигнал на рефера Георги Йорданов, а последвалата реакция от страна на футболиста измести фокуса върху щуротиите, които сътвори впоследствие.

Поради една или друга причина никой не обели и дума за първия показан жълт картон на Моци в този мач, който бе несъществуващ, но в крайна сметка се оказа решаващ.

Ако се разровим, със сигурност ще намерим съдийски грешки и в полза на Лудогорец, като например карате-удара на Моци срещу Николич, който заслужаваше директен червен картон. Но в случая по-важно е друго - няма тенденция в действията на съдиите, а причината за техните грешки е, че са са слабо подготвени страхливи връзкари.

Хегемонията на Лудогорец през последните четири години не е  плод на съдийски подаръци, а единствено и само на правилната работа в клуба. Именно това трябва да разберат всички останали клубове в "А" група, а не да се оправдават с тезата "силни са, но вижте как ги бутат".

Защото ако ги бутаха толкова много, вече шяха да са си гарантирали четвъртата поредна титла на България, да са се класират на финал за Купата, а и нямаше как да изостанат на три точки от Стойчовия ЦСКА след края на есенния полусезон, при положение че го бият в директните двубои където го хванат.