Пълна катастрофа за българския шампион! Берое размаза Лудогорец (видео)

Отборът на Лудогорец изигра изключително слаб мач и съвсем логично загуби от коравия тим на Берое. Мачът от 5-ия кръг на "А" група, който се игра в Стара Загора, завърши при успех на "заралии" с 2:0. По този начин домакините записаха първа победа в плейофите.

Това бе най-малкото, с което 3-кратният шампион на България се отърва, тъй като домакините направиха доста пропуски. Попаденията бяха дело на Иво Иванов (38) и Атанас Зехиров (61).

Колкото и негативно да се отрази представянето на футболистите на "орлите" в днешната среща, все ще бъде малко. Лудогорец бе пълна катастрофа. Разградчани грешаха всеки втори пас и не знаеха "къде се намират" в защита.

Определено наставникът Георги Дерменджиев ще има доста поводи за размисъл, тъй като "орлите" като гост се представят доста слабо. Българският шампион играе страхливо, вяло и разпиляно, и няма никаква идея как да превземе противниковата врата. В днешния двубой Лудогорец успя да сътвори само една смислена атака, като вина за това има и Дерменджиев.

В подкрепа на това говори и статистиката. Състезателите в "зелено" не са отбелязали гол в четири от последните осем мача в шампионата.

Освен това възпитаниците на Дерменджиев отстъпват в единоборствата и изпитват трудности във физическо отношение.

Прави впечатление и меко казано незадоволителната форма на част от основните играчи. Най-отчетливо се набива на очи Жуниор Кайсара, който в последните срещи е пълен фигурант.

Двубоят старитира с опасна ситуация пред вратата на заралии. Георги Терзиев изведе Михаил Александров по дясното крило, който пое и намери в наказателното поле Вандерсон. Халфът стреля без да обработва топката, но Илко Пиргов бе заел добра позиция и успя да предотврати опасността.

Първото попадение в двубоя реализира Иво Иванов в 38-ата минута, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле.

В 42-ата минута Абел Анисе направи непростим пропуск, след като напълно непокрит не успя да вкара с глава от няколко метра.

В 45-ата минута Берое съвсем спокойно можеше да си осигури комфортна преднина. Георги Костадинов бе изведен зад гърба на защитата и не бе в засада, тъй като Жуниор Кайсара бе заспал и покри. Халфът обаче се забави да шутира и кълбото му бе избито.

През втората част Берое бе по-добрият тим. Въпреки това в 57-ата минута Роман Безяк пропусна да изравни. Вандерсон центрира към нападателя, който извърши нарушение, което не бе видяно от съдията. Словенецът не успя да се възползва от подаръка и от непосредствена близост не успя да опъне мрежата зад Пиргов.

Така се стигна до 61-ата минута, когато Атанас Зехиров вкара втори гол. Футболистът на тима от Стара Загора направи за смях Брайън Ангуло като го размина като "малка гара" и прати топката в мрежата. Зехиров може да благодари на Владислав Стоянов, който чудно защо оголи близкия ъгъл, опитвайки се да пресече евентуално центриране, но бе изненадан.

В 70-ата минута Савио Нсереко излезе на удобна позиция и отправи изстрел, който за късмет на гостите попадна право в обсега на стража Стоянов.

Последва атака на "орлите" при която Анисе се озова на чиста позиция, но действа нескопосано и не успя да вкара.

Последната ситуация бе пред Владислав Стоянов. Крис Гади отправи удар, но стражът отрази, а секунди по-късно дойде и последният съдийски сигнал.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:0