Ювентус се промъкна напред по италиански (видео)

Отборът на Ювентус се завърна сред най-големите в Европа, след като се класира за 1/2-финалите в Шампионската лига в типичен италиански стил. "Старата госпожа" удържа натиска на Монако на стадион "Луи II" в реванша от 1/4-финалите, завършил 0:0. Така след успеха с 1:0 в Торино Ювентус се класира за първи път в топ 4 на Шампионската лига от 12 години насам, когато игра финал. Гостите можеха дори да спечелят накрая, но удар на Пирло срещна гредата.

Българският нападател на "монегаските" Димитър Бербатов започна двубоя от резервната скамейка. Изненадата в състава на Леонардо Жардим бе включването на капитана Жереми Тулалан, който доскоро лекуваше контузия. Именно него замени Бербатов от първата минута на второто полувреме.

Футболистите на Монако започнаха много енергично срещата на "Луи II", като търсеха ранно попадение, което да заличи пасива от първия мач.

Още в първата минута се стигна до скандална ситуация в ущърб на домакините. Джорджо Киелини от Ювентус загуби топката, след което падна на терена и умишлено игра с ръка, с което прекрати атаката на Монако, а реферът му спести червения и показа само жълт картон.

Първият удар към вратата на Ювентус беше отправен от 22-годишният френски халф Жофри Кондогбия, който стреля от въздуха, но топката премина встрани от вратата на Джанлуиджи Буфон.
В 15-ата минута Монако стигна до страхотна възможност да открие резултата, след като Бернардо Силва беше изведен от Жоао Моутиньо в наказателното поле в близост до вратата. Той потърси свой свободен съотборник, но защитникът на Ювентус Андреа Бардзали успя да изчисти в ъглов удар, а беше близо и до гол в собствената врата.

В 19-ата минута Кондогбия се освободи от опеката на Андреа Пирло пред наказателното поле на Ювентус, завъртя се и стреля, но топката попадна право в тялото на Буфон. Гостите отвърнаха с многоходова атака, която беше прекъсната след грешно изпълнено странично хвърляне и Монако отново се настани в половината на "Старата госпожа".

В 30-ата минута Киелини извърши много грубо нарушение срещу Жоао Моутиньо в средата на терена, но му беше спестен втори жълт картон.

Минута по-късно си пролича липсата на Бербатов, който е много полезен за тима си с играта в наказателното поле при високи центрирания. Бернардо Силва си осигури пространство отдясно, насочи хубаво топката, но Курзава не успя да я насочи към вратата. Малко след това феновете на "Луи II" настръхнаха срещу рефера Уилям Колъм, който подмина нарушение в наказателното поле срещу Кондогбия, който беше свален на тревата със съвместните усилия на Видал и Киелини.

В края на полувремето Карлос Тевес можеше да изведе Ювентус напред в резултата и да обезсмисли второто полувреме, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда на пазената от Даниел Субашич врата.

Второто полувреме отново започна с натиск на Монако, в чийто редици вече беше и Димитър Бербатов, който замени капитана Жереми Тулалан.
В 49-ата минута Караско центрира, но топката мина високо и българският нападател не успя да играе с нея. Последва обаче ново центриране отляво на вратата, което можеше да завърши с гол за Монако, но в последния момент Патрис Евра успя да изчисти топката и не позволи на Курзава да играе с нея.  Последваха силни минути за Монако, а грешка на Бонучи едва не позволи на Бербатов да отбележи гол, но вратарят Буфон реагира светкавично и стигна пръв до топката.

В 56-ата минута Ювентус можеше да накаже от контрааака домакините. Пирло отправи прекрасен пас към Алваро Мората, който овладя топката в средата, нахлу в наказателното поле, но вместо да подаде на Тевес стреля и сгреши. Монако отвърна с нова възможност. Караско опита подаване към Бербатов в наказателното поле, но Маркизио изпревари българина и изчисти в ъглов удар.

Футболистите на Ювентус също заиграха по-активно, подкрепяни от своите 1200 фенове по трибуните.
В 61-ата минута Бербатов овладя топката в наказателно поле, върна към връхлитащия Конгдобия, но ударът на французина мина встрани от вратата.

С наближаването на края на мача нервите започнаха да преобладават на терена, с което и грешките и от страна на двата отбора.  Играта се изпълни с нарушения и чести прекъсвания, което работеше в интерес на Ювентус. Минута преди изтичането на редовното време Андреа Пирло от фаул уцели сглобката на вратата на Монако и накара публиката да изтръпне. Малко по-късно Пирло беше заменен, а до края на срещата не се случи нищо интересно и така Ювентус достигна до 1/2-финалите на Шампионската лига, където ще се изправи срещу някой измежду Реал (М), Барселона и Байерн.

Монако - Ювентус 0:0 (0:1 в първия мач)

Монако: Субашич, Фабиньо, Раджи, Абденур, Курзава, Кондогбия, Тулалан (46-Бербатов), Моутиньо, Бернардо Силва, Ферейра Караско, Мартиал (75-Жермен)
Треньор: Леонардо Жардим

Ювентус: Буфон, Киелини, Бонучи, Евра, Лихщайнер, Бардзали, Маркизио, Пирло, Видал (76-Перейра), Тевес, Мората (69-Йоренте)
Треньор: Масимилиано Алегри

Съдия: Уилям Колъм
Жълти картони: Силва, Кондогбия (Монако); Киелини, Тевес (Ювентус)