Шалке не се даде на Волфсбург, Байерн шампион след седмица (видео)

Волфсбург и Шалке 04 затвориха 29-ия кръг в Бундеслигата с 1:1 на "Фолксваген Арена", което е сигнал към Байерн (Мюнхен) да купува шампанското. Пет кръга преди края авансът на баварците вече е 12 точки и след седмица те би трябвало и на теория да защитят титлата си, тъй като на "вълците" им предстои тежко гостуване на Борусия (Мьонхенгладбах). Ако в събота тимът на Джосеп Гуардиола спечели домакинството си на Херта (Берлин), а ден по-късно Волфсбург не победи на "Борусия Парк", то мюнхенският гранд ще стане недостижим на върха.

Три дни след фаталния сблъсък с Наполи в Лига Европа - 1:4, сложил край на мечтите на тима за продължаване напред, отборът на Дитер Хекинг не показа познатата мощ и взе само точка. Шалке 04 също не впечатли, но се възползва от един от редките си шансове, когато в 53-ата минута младият Льорой Сане премина целия терен и вкара за 0:1.

Няколко минути преди това Рикардо Родригес разтресе напречната греда на вратата на гостите. Волфсбург изравни 12 минути преди края чрез Кевин де Бройне. Белгийският национал пропусна чисто положение в 44-ата минута, а по-късно в двубоя и Налдо изпусна от няколко метра с глава. В заключителните минути домакините организираха няколко атаки, но не бяха точни. Върхът на това беше изпълнението на Жошуа Гилавоги в продължението, когато от добра позиция едва не изкара топката извън стадиона.

За мача днес Дитер Хекинг направи няколко промени в състава, като заложи на Андре Шюрле като централен нападател, а Бас Дост седна при резервите. Никлас Бендтнер пък дори не беше в групата.

Волфсбург е сигурен за участие в Шампионската лига, докато отборът от Гелзенкирхен се бори за място в Лига Европа и макар да няма победа от пет срещи, заема петото място.