Шалке 04 окончателно загърби високите цели (видео)

Четвъртият пореден двубой без победа окончателно лиши Шалке 04 от шанс за ново участие в Шампионската лига. Днес тимът на Роберто Ди Матео направи 0:0 с Фрайбург у дома и вече изостава на 10 точки от четвъртия Байер (Леверкузен), като ще се съсредоточи към запазване на мястото си в зона "Европа". Шалке 04 дори беше по-близо до загубата, след като гостите пропуснаха дузпа. В 59-ата минута капитанът им Юлиан Шустер стреля силно над гредата, след като преди това Адмир Мехмеди се подигра с Жоел Матип, Матия Настасич и Бенедикт Хьоведес, койо се принуди да го фаулира.

Двете най-добри възможности за "миньорите" дойдоха в рамките на няколко секунди в 62-ата минута, когато правещият фантастичен сезон вратар на Фрайбург Роман Бюрки последователно спаси изстрели на Макс Майер и Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Гостите прибавиха нова точка в битката си за оцеляване, но са на една победа разстояние от 16-ия Падерборн 07, който засега отива на бараж.

За първи път от 1 година насам като титуляр за Шалке започна Джеферсън Фарфан, а през второто полувреме минути записа и възстановилият се от травма Юлиан Дракслер.