ПСВ Айндховен шампион за 22-и път

ПСВ Айндховен узакони шампионската си титла. Отборът на Филип Коку разгроми с 4:1 гостуващия Хееренвеен и 3 кръга преди края на първенството е недостижим за преследвачите. Два гола за "филипсите" отбеляза Люк де Йонг, а по веднъж се разписаха Мемфис Депай и Лусиано Нарсинг.

Де Йонг откри резултата още в 3-ата минута, а в 24-ата Депай покачи на 2:0. Джоуи Ван ден Берг намали малко по-късно, но още до почивката Де Йонг вкара второто си попадение за 3:1. Последният гол беше дело на Нарсинг в 89-ата минута.

По този начин ПСВ събра с 13 точки повече от Аякс, който утре е домакин на НАК Бреда, но дори при победа ще е на 10 точки след новия шампион.

ЗА ПСВ това е първа титла от сезон 2007/08 и общо 22-а в историята на клуба. Лидер по този показател е Аякс с 33 титли.

ПСВ АЙНДХОВЕН - ХЕЕРЕНВЕЕН 4:1
1:0 Де Йонг (3)
2:0 Депай (24)
2:1 Ван ден Берг (27)
3:1 Де Йонг (41)
4:1 Нарсинг (89)

Снимки: psv.nl