Бока с 6-а победа в 6 мача в групата си в Копа Либертадорес и чака Ривър Плейт

Бока Хуниорс спечели с 2:0 срещу Палестино (Чили) последната си среща от гурпа 5 на турнира Копа Либертадорес и излиза като победител с 18 точки. Чилийците имат 7 и отпадат заради 3-ата си позиция. Леандро Марин откри резултата в 82-ата минута, а Джонатан Калери добави още едно попадение в допълнителното време. Така Бока стана единственият отбор в предварителните групи, който печели шест победи от шест мача. Интересното е, че във фазата на елиминациите Бока може да срещне Ривъл Плейт.

Старши треньорът на Бока Хуниорс Родолфо Арубарена вече заяви, че няма значение нито класирането, нито моментната форма, когато тези два противника излизат един срещу друг. В турнира се играе по схема, която подрежда класираните отбори за втората фаза в таблица. След това се срещат 1-ия с 16-ия, 2-и с 15 и т.н. Бока със сигурност е на върха на тази класация, докато Ривър най-вероятно ще заеме 16-ата позиция.

"Когато играеш срещу друг отбор от твоята страна, шансовете да се изненадате са минимални. Така изходът от мачовете се определя от най-малките детайли, коментира още Арубарена. В другата среща от тази група Самора (Венецуела) претърпя шеста загуба- 0:3 на собствен терен от Уондърърс (Уругвай). Матиас Сантос откри резултата в 34-ата минута, а през втората част точни бяха Николас Албарасин в 64-ата минута и Гастон Родригес 2 минути преди края. Единственият отбор, който можеше да завърши с пълен актив бяха бразилците от Коринтианс, но те направиха 0:0 със защитаващия титлата си Сан Лоренсо (Аржентина).

Бразилците имат 13 точки от 5 мача и си гарантираха 1-ата позиция в група 2, докато Сао Пауло с 9 и Сан Лоренсо със 7 продължават в последния кръг битката за 2-ото място. В група 4 бразирският Интернасионал (Порто Алегре) разгроми с 4:0 като гост Универсидад де Чиле и оглави потока с 10 точки, което го прави фаворит за продължаване. Домакините отпадат, тъй като кръг преди края остават с 3 точки. Два гола за победителите вкара Нилмар- в 9-ата и в 32-ата минута, а другите бяха на сметката на Леонардо Саша в 12-ата и на Валдивия след почивката.