Атлетико и Реал оставиха всичко за реванша (видео + галерия)

Миналогодишните финалисти в Шампионската лига Атлетико и Реал не се победиха и завършиха 0:0 в първия 1/4-финал на стадион "Висенте Калдерон". Повече за изпуснатата победа могат да съжаляват символичните гости от Реал, които изиграха много силно пълно полувреме. През втората част на терена властваха повече нервите и в крайна сметка двата тима се оттеглиха без да си отбележат гол, което оставя всичко за реванша на "Сантяго Бернабеу" след седмица. Предвид успешните мачове на Атлетико срещу Реал през сезона е трудно да се определи дали домакинството дава предимство на "белия балет".

Изненадата в стартовия състав на Реал беше отсъствието на Пепе в центъра на защитата, като на неговата позиция треньорът Карло Анчелоти избра Рафаел Варан. Той си партнира с Марсело и Дани Карвахал. В средата на терена очаквано заеха местата си Лука Модрич, Тони Кроос и Хамес Родригес, а в нападение действаше познатото трио Карим Бензема, Гарет Бейл и мегазвездата Кристиано Роналдо.

Диего Симеоне пък заложи в стартовите 11 на Гилерме Сикейра и героя от мача с Байерн (Леверкузен) Марио Суарес. На вратата застана Ян Облак, а пред него действаха Жоао Миранда и Диего Годин. Арда Туран и Коке помагаха на нападателите Антоан Гризман и Марио Манджукич, а Габи изведе тима с капитанската лента. Завърналият се в Атлетико Фернандо Торес започна от резервната скамейка и се появи едва в края на срещата.
Атлетико - Реал 0:0
Двата отбора започнаха много активно, а изненадата беше много агресивната игра на "белия балет" още от самото начало. Първият удар в очертанията на една от двете врати беше дело на Дани  Карвахал от Реал (Мадрид) още във втората минута. Последва контраатака на Атлетико (Мадрид) и опасна игра на Марио Манджукич срещу Серхио Рамос. Белите отговориха с бърза контра, Гарет Бейл се озова очи в очи с Облак, но топката беше отразена от вратаря.
В 8-ата минута и Кристиано Роналдо напомни за себе си, като отправи в очертанията на вратата топката след удар от пряк свободен удар. Феновете на Атлетико посрещаха с освирквания всяко докосване на Роналдо до топката, което допълнително мотивира португалският ас.

Роналдо се разигра и на два пъти беше в основата на опасни акции към вратата на "дюшекчиите", но не се стигна до завършващ удар. Домакините така и не намираха отговор на агресията на Реал, а дори и при статичните положения, които са едно от основните им оръжия, не се представяха на ниво. Футболистите на Реал трайно се настаниха в полето на Атлетико, който дори не можеше да изнесе топката от своята половина. След акция на Марсело Реал получи право да изпълни пряк свободен удар, зад топката застана Кристиано Роналдо, но изстрелът му срещна стената и опасността беше преодоляна. Атлетико отвърна с контра, но Манджукич беше в засада.

В 22-ата минута домакините имаха добра възможност, но пасът на Коке дойде дълъг за Манджукич и Касийяс успя да го изпревари за топката. В 30-ата минута Бензема изведе Роналдо по десния фланг, но центрирането на португалеца беше слабо и не достигна до негов съотборник. Доминацията на Реал беше пълна в първите 30 минути, но освен удара на Бейл в началото, вратарят Облак като цяло нямаше много работа.
Вратарят обаче трябваше да покаже класата си в 36-ата минута, когато отрази опасен удар на Хамес Родригес. Отговорът на Атлетико беше светкавичен, но Касийяс не остави шансове на Гризман, който стреля по земята от границата на наказателното поле. Лука Модрич също пробва мерника си, но топката прелетя над гредата. Последва нелоша атака на "дюшекчиите", но разсеяна игра в завършващата фаза позволи на Реал отново да тръгне напред, но за кратко.

"Дюшекчиите" изравниха в края на полувремето владеенето на топката и попритиснаха Реал. В 42-ата минута наказателното поле на Атлетико се превърна в истинско стрелбище. Защитникът Рафаел Варан демонстрира впечатляваща скорост по крилото, навлезе в наказателното поле на Атлетико, където взаимодейства с Бензема. Французинът обаче вместо да стреля потърси Роналдо, който от малък ъгъл отправи удар, но Облак спаси.  Първото полувреме завърши с неприятен сблъсък глава в глава във въздуха между Серхио Рамос и Антоан Гризман, след който бранителят на Реал се строполи и получи лекарска помощ.

С много нерви започна втората част, а в центъра на събитията беше нападателят на Атлетико Марио Манджукич, срещу когото бяха извършени поредица груби нарушения и хърватинът прокървя.
Играта изглеждаше изравнена, като атаките вече се редуваха към всяка от вратите, без да има надмощие на един от двата тима. В 60-ата минута Сикейра стреля отблизо и претендира за игра с ръка на Гарет Бейл, но те бяха неоснователни.

Малко по-късно при една контраатака, започната от Бейл, топката чукна ръката на Роналдо, което даде повод за нова порция претенции от страна на Атлетико, този път за жълт картон за португалеца. В 68-ата минута Бензема отново пропусна отлична възможност да открие, като вместо да стреля, потърси взаимодействие със съотборник.  Малко по-късно французинът беше заменен от Иско, като това беше първата смяна в мача. Десетина минути преди края на терена се появи и легендата на Атлетико Фернандо Торес, като това беше опит на треньора Диего Симеоне тимът му най-сетне да стигне до гол.
Модрич отново пробва точността си, но ударът му с десния крак след една рикоширала топка след изпълнен ъглов удар не беше точен. В ответната атака Торес проби в наказателното поле, но Серхио Рамос му отне топката и атаката приключи. Последваха силни минути за Атлетико, като удари към вратата на Касийяс отправиха Марио Суарес и Марио Манджукич, но до гол не се стигна. Двете нули на таблото се запазиха до края и така всичко между двата съперника ще се решава след седмица на "Бернабеу".

Атлетико М - Реал М 0:0

Атлетико (4-2-3-1): Облак, Годин, Сикейра, Хуанфран, Миранда, Марио Суарес, Коке (83-Торес), Гризман (76-Раул Гарсия), Арда Туран, Габи (к), Манджукич.

Реал М (4-3-3): Касийяс (к), Варан, Рамос, Марсело, Карвахал (85-Арбелоа), Кроос, Хамес Родригес, Бейл, Модрич, Роналдо, Бензема (75-Иско).

Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)