Кьолн докопа спасителни 3 точки (видео)

Драматична победа с 3:2 над Хофенхайм почти сигурно гарантира оставането на Кьолн в Първа Бундеслига и през следващия сезон. Шест кръга преди края отборът на Петер Щьогер е на 6 точки от другия новак Падерборн 07, който засега е 16-и и би играл на бараж. Големият брой застрашени от изпадане и слабата им форма предполага, че Кьолн няма как да бъде застигнат.

В същото време поражението лиши Хофенхайм от влизане в топ 6, което гарантира участие в клубните турнири. Възможно е обаче и седмото място да донесе евроквота, ако Волфсбург или Байерн (Мюнхен) спечели купата на Германия.

Мачът в Кьолн ще се запомни с изключителния пробив на Йонас Ектор при третия гол за домакините. Тогава новият национал на Германия премина през половината отбор на съперника и след рикошет вкара за 3:1.

Иначе Хофе беше тимът, който започна по-силно и още в първата минута Роберто Фирмино удари греда. Секунди по-късно гостите пропуснаха 100-процентово положение чрез Свен Шиплок.

Домакините обаче стигнаха първи до гол. В 19-ата минута Юя Осако отмъкна топката от Ермин Бичакчич и националът на Босна и Херцеговина беше принуден да направи дузпа, която Йенс Леман вкара за 1:0. След това гредата спаси и гостите след шут на Антони Уджа в 39-ата минута. В 54-ата минута обаче тъмнокожият нападател нямаше как да бъде спрян и удвои аванса на своите.

Хофенхайм не се предаде и в 70-ата минута Антони Модест спечели дузпа с червен картон за десния бек на Кьолн Павел Олковски. Еуген Полански не сгреши от 11-ия метър и интригата се завърна.

Така се стигна до 78-ата минута, когато дойде най-забележителният момент в срещата. Ектор тръгна с топката от своята половина и завърши с попадение в мрежата на Оливер Бауман за 3:1.

И сега обаче срещата не беше приключила, защото в 88-ата минута Модест смачка всички при корнер и с глава отново редуцира аванса на домакините до един гол. Това обаче се оказа крайният резултат и Хофе регистрира трета загуба в последните си пет мача. След седмица се задава нова, защото отборът приема Байерн (Мюнхен). Кьолн пък гостува на Херта (Берлин).