Чочев вкара първия си гол в Серия "А" (видео)

Българският халф Ивайло Чочев отбеляза първия си гол в италианската Серия "А". Това се случи в 30-ия кръг. Бившият полузащитник на ЦСКА игра 90 минути за Палермо при победата на сицилианците с 3:1 срещу Удинезе на "Фриули", а в 66-ата минута вкара гол, с който гостите поведоха с 3:0 в резултата. Преди това Ашраф Лазаар (15) и Лука Ригони (21) реализираха попадения за тима в розови фланелки. Попадението на утехата за домакините реализира ветеранът Антонио Ди Натале в 81-ата минута.

В 15-ата минута защитникът Ашраф Лазаар с мощен шут извън наказателното поле опъна мрежата зад Орестис Карнезис и изведе сицилианците напред в резултата. Шест минути по-късно аржентинската звезда на гостите Пауло Дибала намери оставения сам в наказателното поле на домакините Лука Ригони и опитният полузащитник с лекота реализира за 0:2.

В 66-ата минута настъпи и мигът на Ивайло Чочев. Българският халф се възползва от чудесно центриране на Андреа Рисполи и с глава заби топката във вратата на Удинезе.

В 81-ата минута 37-годишният нападател Антонио Ди Натале бе точен за 1:3 с удар отблизо, но домакините нямаха сили за повече и трябваше да се примирят с поражението, което им отрежда 14-а позиция в класирането с 34 точки. Тото Ди Натале и компания все пак са доста далеч от зоната на изпадащите и могат да бъдат спокойни за оставането си в елита. Палермо пък е 11-и с 38 точки.