Барса изпусна почти спечелен мач и завърза интригата за титлата (видео + галерия)

Отборът на Барселона прибави само точка към актива си, въпреки че водеше с 2:0 като гост на Севиля в среща от 31-ия кръг на Ла лига. След голове на Лионел Меси (14) и Неймар (30) победата изглеждаше близо, но попадения на Евер Банега (38) и Кевин Гамейро (84) оформиха крайното 2:2 на "Рамон Санчес Писхуан". С пропуснатата победа разликата между Барса и втория Реал Мадрид вече е само две точки. Ремито идва и точно преди 1/4-финалните срещи в Шампионската лига с Пари Сен Жермен.

Севиля - Барселона Луис Енрике подреди атомното нападателно трио: Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Жереми Матийо оформи централна двойка в защитата заедно с Жерард Пике. Бившият играч на севилци Иван Ракитич беше предпочетен пред капитана Чави Ернандес. Унай Емери разположи традиционната за тима си 4-2-3-1. Карлос Бака беше поставен най-отпред, подкрепян от триото Алейкс Видал, Висенте Ибора и Витоло.

Севиля - Барселона Двубоят започна с традиционен териториален натиск на каталунския тим. "Лос бланкирохос" покриваха пространствата в защитата си и изчакваха за контраакции. Първият опасен изстрел дойде от крака на Неймар в деветата минута. Суарес протегна крак, за да заблуди Серхио Рико - вратарят не се подведе и улови след изстрел от 22 метра в близкия ъгъл. В рамките на същата минута Меси свали много технично висока топка, комбинира с Неймар, ала беше блокиран за удар.

Севиля - Барселона В 14-ата минута за сетен път блесна геният на Лео Меси. Ней чудесно видя своя съотборник в наказателното поле, аржентинецът овладя ниската топка и с прецизен до съвършенство фалцов изстрел направи вратаря безпомощен - 1:0. Лео завъртя майсторски топката в обратния ъгъл от 15 метра и тя влетя точно до гредата. Това беше попадение номер 34 за Ла Пулга в испанския шампионат.

Севиля - Барселона Момчетата на Лучо Енрике разиграваха прекрасно топката, грешаха много рядко, а андалуският им опонент играеше изключително рядко с нея. В 20-ата минута Жорди Алба се включи остро по фланга, но сбърка паса. Минута по-късно Алейкс Видал излизаше сам срещу Клаудио Браво, но преди това беше отсъден фал срещу Ракитич. В 23-ата "лос кулес" осъществиха трикова акция с по едно докосване, завършила с по-дълго подаване към Андрес Иниеста.

Севиля - Барселона В 29-ата Суарес беше изритан на сантиметри от наказателното поле и реферът Мартинес Мунуера правилно отсъди нарушение. Неймар изпълни по превъзходен начин над стената, вратарят не помръдна, а топката влезе около сглобката - 0:2. Три минути по-късно Суарес получи страхотен пас от Неймар, но сам срещу Рико и при малък ъгъл не уцели вратата, а можеше да затвърди постигнатото от Барса до момента с трети гол. При следващата атака Ибора стреля над гредата при първата удобна възможност за домакините.

Севиля - Барселона В 38-ата севилци стигнаха до гол, върнал интригата в сблъсъка. Евер Банега шутира от 22 метра, а вратарят Браво понесе голяма вина за попадението. Чилийският страж изби топката в дясната си греда, след което кълбото посети мрежата - 1:2. Минута по-късно бившият играч на Валенсия можеше и да изравни резултата, оставен сам фронтално на 18 метра от вратата. В последния миг протегнат крак намали силата на удара. В 41-ата минута Пике изчисти след опасно свалена топка от Бака. В края на полувремето гостите от "Камп Ноу" получиха фал от същата позиция, от която Неймар отбеляза. Този път Меси стреля, ала не толкова прецизно и Рико изби над гредата за едва първи корнер в двубоя.

Севиля - Барселона Втората част стартира с по-активна игра на Севиля. "Бяло-червените" играеха по-често с топката в търсене на изравнителен гол. В 49-ата минута топката се мушна между краката на Матийо, а Браво успя да улови малко преди идването на Видал. При следващата атака Иниеста се озова сам срещу вратаря след двойно подаване, Рико затвори вратата си, а при добавката Суарес шутира прекалено високо от 13 метра.

Севиля - Барселона - 2:2 В 55-ата Бака беше изпуснат в наказателното поле, нагласи се, ала фалцовият му шут не се получи и топката премина безопасно далеч. В 56-ата Матийо се опита да вкара фамозен гол със задна ножица, но Рико се справи, а Суарес беше в засада. Постепенно каталунците отново наложиха своето темпо на игра. Николас Пареха игра с ръка в наказателното поле, незабележимо за съдията. Нямаше как да бъде отсъдена дузпа с оглед лекото участие на ръката в действието.

Севиля - Барселона - 2:2 В 63-ата Николас Пареха шутира в стената при опасен фал за домакините. Пет минути по-късно Видал отне от Иниеста, получи се опасна контра, приключила с нарушение в атака срещу Даниел Алвеш. В 69-ата Ракитич отправи удар, топката се отби и се вдигна висока, Суарес реши да стреля от въздуха и не успя да насочи достатъчно точно. В 73-ата Енрике извади Неймар и пусна Чави в опит да установи по-голям контрол върху топката.

Севиля - Барселона - 2:2 В 78-ата Матийо изби току пред Кевин Гамейро, готов да засече на втората греда. В 79-ата съдията не видя нарушение срещу Браво и отсъди корнер. Хорхе Андухар - Коке не беше покрит на дузпата, ала не можа да уцели топката. В 82-ата минута Стефан Мбиа стъпо лошо върху крака на Меси и получи жълт картон. В 84-ата минута гостите изградиха перфектна контра, завършила с изравнителен гол. Грешка на Пике позволи на Видал да нахлуе отдясно и да намери изпуснатия Гамейро, който отблизо вкара за 2:2. Каталунците платиха скъпо за грешката си, а в оставащите минути само доближаваха опасно вратата на Рико без да нанесат добър завършващ удар. И влизането на Педро Родригес не осигури победен гол.

Севиля - Барселона - 2:2 Барселона игра много силно преди почивката, а през второто полувреме допуснати неточности в защита, които може да костват дори титлата. На каталунците им предстоят десет много важни дни, които могат да определят бъдещето на сезона. В сряда Барса гостува на "Парк де Пренс", идната събота е домакинството с Валенсия, а веднага след това е реваншът с ПСЖ.