Астън Вила с витална победа насред "Уайт Харт Лейн", Бентеке не спира с головете (видео)

Астън Вила постигна изключително важна победа в битката за съхраняване на мястото си в елита, надделявайки с 1:0 над Тотнъм на "Уайт Харт Лейн". Кристиан Бентеке реализира единственото попадение в 35-ата минута, като това е петият гол на белгиеца в последните му три мача. С успеха бирмингамци се откъснаха на шест точки над опасната зона.

В края гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Карлос Санчес.

Астън Вила се представи изключително силно през първата част, като над всички бе Кристиан Бентеке, който непрекъснато тормозеше отбраната на Тотнъм. Именно белгиецът отри резултата в 35-ата минута, когато надскочи Фасио и засече с глава центриране на Бакуна отдясно. Топката чукна гредата и влезе във врата на безпомощния Мишел Ворм. В добавеното време Астън Вила можеше дори да удвои аванса си, но бирмингамци нямаха късмет, след като удар на Агбонлахор срещна гредата.

В началото на втората част опасен удар на Рон Влаар профуча над напречната греда. Дани Роуз и Хари Кейн пропуснаха две добри ситуации за Тотнъм, а в 85-та минута, с втория си точен удар в мача, гостите бяха близо до втори гол, но Ворм спаси след удар на Делф.

Така Тим Шърууд наказа бившия си тим, а Астън Вила се откъсна на шест точки над опасната зона. Тотнъм остава седми с 57 т.