Брюж и Андерлехт започнаха плейофите с победи

Шампионът Андерлехт и водачът в класирането Брюж започнаха плейофите в белгийското първенство с домакински победи. Андерлехт надви с 1:0 Шарлероа, като единственото попадение отбеляза Александър Митрович в 63-ата минута. По този начин тимът от Брюксел събра 32 точки и се изравни на второто място в таблицата с Гент, който спечели с 2:0 срещу Кортрайк.

Брюж трябваше да прави обрат срещу Стандард (Лиеж), след като още във 2-ата минута Александър Требел откри за гостите. В 44-ата минута Лиор Рафаелов изравни от дузпа, а в средата на втората част израелският национал отново беше точен от бялата точка и донесе победата на "синьо-черните", които имат аванс от 2 точки пред Гент и Андерлехт.

АНДЕРЛЕХТ - ШАРЛЕРОА 1:0
1:0 Митрович (63)

БРЮЖ - СТАНДАРД (ЛИЕЖ) 2:1
0:1 Требел (2)
1:1 Рафаелов (44) д.
2:1 Рафаелов (67) д.