Отличен Салах прати Фиорентина на четвърто място (видео)

Отборът на Фиорентина надви с 2:0 Сампдория и измести своя съперник от четвъртото място в Серия "А". Под проливен дъжд и наводнен терен на "Артемио Франки" играчите на Винченцо Монтела стигнаха до трите точки след два бързи гола през втората част. Първо Алесандро Диаманти откри в 61-ата минута със своя втори гол за клуба, а 180 секунди по-късно новата звезда на домакините Мохамед Салах вкара поредния си важен гол и взриви трибуните.

Пред звездата на гостите Самуел Ето`о бе първата възможност за гол в третата минута, но Гонсало Годригес изби от голлинията. Отново той беше близо до гол за Виола в 22-ата минута, когато удари дясната греда на Емилиано Вивиано. До края на първата част Диаманти също можеше да се разпише, но пропусна.

Второто полувреме "моряците" стояха по-добре на терена в първите минути, но след малка доза късмет в 61-ата минута Диаманти даде преднина на "виолетовите". Бившият капитан на Болоня получи топката отляво, финтира бранител и с десния крак центрира в наказателното поле. Борха Валеро се наведе и това заблуди стража на Самп и коженото кълбо спря в мрежата.

Само три минути по-късно дойде ред и Салах да обере овациите на "Франки". Преотстъпеният от Челси бързак получи топката от Марио Гомес, след което преодоля на скорост няколко бранители и с десния крак вкара своя четвърти гол в Серия "А" от седем мача и общо седми за клуба. Интересното е, че секунди преди двете попадения Винченцо Монтела бе на път да пусне Мануел Варгас, първо на мястото на Диаманти, а след това на Салах и в двата случая секунди по-късно те отбелязаха. Поради тази причина Варгас и Монтела се смяха доста, а халфа трябваше да почака отново, за да влезе в игра.
Последваха пропуски на Алберто Акуилани, Гомес, Матиас Фернандес. Ето`о пък единствено отправи удар в посока на вратата пазена от Нето.

Публиката на стадиона изпрати играчите на "виолетовите" с аплодисментите и скандирания "Кой не скача е от бяло-черните" предвид предстоящата среща-реванш с Ювентус от полуфиналите за Купата на Италия във Флоренция идващия вторник. Първата среща в Торино завърши 2:1 с две попадения на Салах, което дава сериозни шансове на Фиорентина да стигне до финал.