Левски загря за Лудогорец с голово шоу на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски разби с 5:2 Черно море в среща за седмото място от 24-ия кръг на втората шестица в "А" група пред малко зрители на "Георги Аспарухов".  Тимът на Стойчо Стоев напълно заслужено записа три точки, като хубавите новини за тима са, че играчите създадоха доста положения в атака и отбелязаха половината от тях преди първия полуфинал за купата на България с Лудогорец на 8-и април в Разград. Лошата отново е свързана с вратарския пост, след като Боян Йоргачевич допусна два гола, които можеше и да предотврати. Либан Абди (4), Божидар Краев (17), Валери Домовчийски (23), Мамату Кулибали (76-автогол) и Борислав Цонев (90) бяха точни за домакините, докато Петър Златинов (10) и Симеон Райков (73) се разписаха за "моряците".

Стоев заложи на Боян Йоргачевич на вратата, а пред него в защита действаха Веселин Минев, Аймен Белаид, Борислав Стойчев и Роман Прохазка. Триото в средата на терена бе съставено от Мигел Бедоя, Владимир Гаджев и Антонио Аниете. По крилата действаха Божидар Краев и Либан Абди, а на върха на атаката бе Валери Домовчийски.

Левски победи Черно море с 5:2 За варненци в халфовата линия излязоха едновременно Петър Златинов и Себастиян Ернандес, а на върха на атаката бе Бакари, който разочарова, а около него започнаха Симеон Райков и Иван Коконов.

Мачът започна отлично за домакините. Абди отбеляза своя втори гол за тима след отлично извеждащо подаване на Аниете още в 4-ата минута. Петър Златинов изравни от фаул в 10-ата минута след нов вратарски гол. Халфът центрира от близо 40 метра, но никой не игра с топката, тя тупна и спря в мрежата на Йоргачевич.

Левски победи Черно море с 5:2 Секунди по-късно Валери Домовчийски пропусна да даде отново аванс на своите, но Александър Чанович парира. Аниете в 13-ата минута също пропусна. В 18-ата минута Божидар Краев все пак вкара втори гол за "сините". Младокът получи подаване от Домовчийски, който се пребори със защитник на "зелено-белите" и подаде на юношеския национал, който направи 2:1. Голът бе негов втори в първенството.

Валери Домовчийски направи 3:1 в 23-ата минута. Краев подаде на Бедоя, който стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в гърба на Кирил Котев и попадна в Домовчийски, а нападателят с моментален удар вкара 12-ия си гол за сезона и 8-и в първенството. Краев, Прохазка и Домовчийски пропуснаха да вкарат нов гол във вратата на варненци.

Левски победи Черно море с 5:2 На почивката влязоха Вилян Бижев и Живко Атанасов, които смениха Бакари и Кирил Котев. В 51-ата минута Аниете бе изведен отлично от Краев, но пропусна да вкара. Испанецът отново изпусна в 57-ата минута очи в очи с Чанович. Райков от фаул стреля силно в 58-ата минута и Йоргачевич трябваше да избива. Аниете пропусна за пореден път в 59-ата минута сам срещу Чанович след грешка на Стефан Станчев. Домовчийски стреля слабо минути по-късно, а Марчин Бургхард с първото си докосване бе близо до гол, Йоргачевич с крак обаче изби.

В 73-ата минута Райков бе изведен отдясно и стреля с левия крак, Йоргачевич не се намеси добре и топката мина под тялото му за 3:2.

Много бързо в 76-ата минута Левски си върна предимството от два гола. Абди проби отляво, преодоля технично Станчев, след което стреля от малък ъгъл. Чанович изби, но Абди бе най-съобразителен и отново игра с топката. Крилото центрира, а Мамату Кулибали при опита да изчисти си вкара автогол.

Левски победи Черно море с 5:2 При ситуацията Абди получи травма и бе заменен от Александър Александров, който излезе за първи път срещу бившия си тим. Аниете напусна за сметка на Борислав Цонев, който записа първи минути този сезон. Младокът се контузи тежко през лятото и чак днес получи шанс за изява, а пък в последните секунди отбеляза и своя първи гол в "А" група след подаване на Бедоя.

Двете попадения на младоците Краев и Цонев също са сред положителните неща за Левски тази вечер.

Левски победи Черно море с 5:2 "Сините" вече имат преднина от четири точки пред играчите на Никола Спасов в класирането. Гостите изиграха един от слабите си мачове, но след три дни излизат срещу Локомотив (Пловдив) в първи полуфинал за Купата на България и ще имат възможност да си върнат самочувствието и да постигнат мечтата си да играят финал.

Малкото фенове на "Герена" пък показаха няколко плаката срещу Тодор Батков в различни моменти от срещата.