Мицански вкарва, България не губи

Нападателят на Карлсруе Илиян Мицански вече е голмайстор на България в европейските квалификации за Франция 2016. Бившият футболист на Пирин отбеляза своя втори гол в кампанията срещу Италия, като даде моментната преднина 2:1 срещу "адзурите" при вчерашното равенство 2:2 на "Васил Левски". Започналият изненадващо в последния момент от първата минута голмайстор бе сред най-добрите от избраниците на Ивайло Петев и демонстрира, че дебютиращият специалист не е сбъркал.
Интересното е, че това е четвърто попадение на Мицански с националната фланелка, като досега България не познава поражение след негов гол - три победи и едно равенство.

Първият му гол бе на "Амстердам Арена" при успеха с 2:1 над Холандия през 2012 година, след което се разписа на "Георги Аспарухов" за победата с 1:0 срещу Кипър същата година. Третият му гол бе на старта на тези квалификации, когато откри резултата в Баку за крайното 2:1 срещу Азербайджан.

България - Италия - 2:2 част II Другият голмайстор от вчера Ивелин Попов пък вкара своя първи гол след година и половина за "лъвовете" и първи на "Васил Левски от две години. За последно Попето се бе разписвал в София при успеха с 6:0 над Малта март 2013 година.