Виола в два от три опита продължават след 1:1 на "Франки"

Отборът на Фиорентина търси класиране на четвъртфинал в Лига Европа тази вечер на “Олимпико” срещу Рома след равенство 1:1 във Флоренция. Досега в историята си три пъти тимът от “Атемио Франки” е завършвал със същия резултат в първата среща пред своите тифози, като два пъти е продължавал напред в турнира.

Отпадането е през 1984/85 година на 1/16-финал след равенство с Андерлехт, като “виолетовите” губят 2:6 в Брюксел.

На осминафинал през сезон 1956/57 в Купата на европейските шампиони срещу Норкьопинг печелят срещата реванш с 1:0 след равенството у дома 1:1.

Последният такъв случай е от сезон 2007/08 година срещу ПСВ Айндховен. Тогава воденият от Чезаре Прандели тим победи на реванша с 2:0 в Холандия след два гола на Адриан Муту.

На подобно нещо се надяват и тифозите на тима тази вечер в италианската столица.

Преди повече от месец с два гола на Марио Гомес Фиорентина изхвърли “вълците” от четвъртфинала за Купата на Италия насред Рим с 2:0.