Лион и Марсилия направиха услуга на ПСЖ

Лион поведе с две точки на преследвача Пари Сен Жермен, след като завърши наравно 0:0 с Олимпик Марсилия в дербито от 29-ия кръг на Лига 1. Домакините бяха по-активният отбор на "Велодром", но като цяло двата тима действаха прекалено предпазливо и и чистите голови положения бяха рядкост. Домакините все пак бяха много близо до победно попадение в 83-ата минута, когато резервата Лукас Окампос стреля опасно и топката беше избита от голлинията на Лион. Феновете на Марсилия обаче няма да забравят дълго време ситуацията, защото повторенията не доказаха категорично, че топката не е влязла с целия си обем зад голлинията.

Мачът се изнерви, а това предизвика и меле сред футболистите. В 86-ата минута Жереми Морел от Марсилия получи директен червен картон за груб фаул срещу Максим Гоналон. В последните секунди Корентен Толисо от Лион имаше шанс да донесе победата на гостите, но Стив Манданда спаси.

В класирането Лион е начело с 58 точки, пред ПСЖ с 56 и Олимпик Марсилия с 54. Монако на Димитър Бербатов е на 4-а позиция с 50 точки.