ПСЖ се подхлъзна в Бордо (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен загуби с 2:3 гостуването си на Бордо в мача между двата тима от 29-ия кръг на Лига 1. Жирондицните бяха по-добрият тим през целия мач и заслужено взеха три точки срещу шампиона, въпреки че някои съдийски отсъждания бяха в ущърб на парижани.

Резултатът бе открит от домакините в средата на първата част, когато Людовик Сане се извиси над защитата на ПСЖ и с глава прониза Салваторе Сиригу. В 50-ата минута Златан Ибрахимович изравни за парижани, след като изпревари Тиаго Илори и успя да отклони топката покрай излезлия Седрик Карасо. В 70-ата минута Бордо си върна преднината, след като при едно разбъркване в наказателното поле Исак Телин намери с глава Уахиб Хазири, който от по-малко от метър намери мрежата. Пет минути преди края на мача Ибра отново изравни за гостите. Шведът реализира дузпа, отсъдена за фаул на Мариано срещу Есекиел Лавеци.

Веднага след изравнителното попадение арбитърът Лионел Жафредо не отсъди непряк свободен удар в полза на ПСЖ в наказателното поле на Бордо, след като Сане върна топката на Карасо и вратарят я хвана. Това се оказа решителен момент и в следващата атака жирондинците стигнаха до победата. Мариано получи топката вдясно в наказателното поле на ПСЖ и намери Диего Ролан, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, за да реализира.

По този начин Пари Сен Жермен не успя да се върне на първо място в класирането на Лига 1 и все още изостава на точка от Лион с 56. Довечера "хлапетата" могат да увеличат преднината си на върха, ако не загубят Олимпикото - дербито с Олимпик Марсилия. Бордо пък е на шеста позиция с 48 точки.