Драматичен обрат съкруши Кордоба (видео)

Новакът Кордоба записа седма поредна загуба в Примера и намали шансовете си да се спаси от изпадане. Тимът от "Нуево Арканхел" беше много близо до победата в домакинството си на Хетафе, но допусна обрат в последните минути и отстъпи с 1:2. По този начин съставът на Мирослав Джукич остана на дъното в класирането и е на 7 точки от спасителното 17-о място. В същото време Хетафе се изкачи в средата на таблицата с 29 точки и може да диша по-спокойно.

Началото бе по-добро за домакините, но Набил Гилас стреля встрани от вратата. Първото добро положение за гол пред Хетафе създаде Педро Леон, който също шутира неточно. Кордоба натисна в края на полувремето и Висенте Гуаита трябваше да спасява удари на Едуард Кампабадал и Бебе.

Усилията на домакините дадоха резултат в 77-ата минута, когато резервата Флорин Андоне откри резултата. 10 минути по-късно Федерико Вико си вкара нелеп автогол, а в добавеното време Хуан Родригес с глава донесе трите точки на Хетафе.