Малага прекърши Хетафе в голово шоу (видео)

Отборът на Малага затвърди добрата си форма и след победата над Барселона в миналия кръг, днес се справи и с гостуващуя Хетафе. Футболистите на Хави Грасия се наложиха на своя "Ла Росаледа" с 3:2 и се доближиха само на 3 точки от шестия в класирането Виляреал. Хетафе е в средата на класирането, но разликата с отборите в зоната на изпадащите не е голяма.

Мачът започна фантастично за домакините и Хуан Лопес - Хуанми откри резултата след добро центриране на Роберто Росалес и точен удар с глава. Самуел Кастийехо и отново Хуанми пропуснаха да направят преднината на Малага по-солидна и до почивката публиката не видя други голове.

Двата тима обаче се разиграха след почивката. Първо Педро Леон центрира към Алваро Васкес, който се разписа за 1:1 в 55-ата минута. Само две минути по-късно мощен шут на Серхи Дардер влетя във вратата на Хетафе и Малага отново поведе. Хубав гол на Рикардо Орта в 68-ата минута направи резултата 3:1, преди отново Алваро Васкес да вкара второто си попадение в мача.