Лион свали ПСЖ от върха

Отборът на Лион разгроми с 5:1 пред 12 000 зрители на "Стад дьо ла Мусон" домакините от Монпелие и се върна на върха в класирането на Лига 1, където временно пребиваваше шампиона Пари Сен Жермен. Лион има 57 точки - с една повече от ПСЖ.

Домакините от Монпелие откриха резултата още в 6-та минута с гол на Лукас Бариос, но Александър Лаказет изравни резултата от дузпа в 30-та минута, отсъдена за нарушение срещу Набил Фекир. Самият Фекир след това се разписа на два пъти в 40-та и в 72-та минута, след отлични подавания на Йоан Гюркуф. Лукас Бариос пропусна дузпа за Монпелие десет минути преди края.

В добавените минути паднаха нови два гола за Лион. Корентен Толисо увеличи на 4:1,а след това и Александър Лаказет вкара своя втори гол в мача и оформи крайния резултат - 5:1 за Лион.