ПСЖ отново се върна на върха

Пари Сен Жермен победи с 4:1 Ланс в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Наставникът на парижани Лоран Блан даде почивка на някои от титулярите предвид предстоящия реванш с Челси от осминафиналите на Шампионската лига, но това не оказа негативно влияние за крайния успех.

Давид Луис откри малко преди почивката, а след подновяването на играта Златан Ибрахимович удвои от дузпа. Йоан Тузгар намали за гостите в 68-ата минута, но резервите Блес Матюиди и Хавиер Пасторе дадоха комфортен аванс на ПСЖ за крайното 4:1.

С победата днес ПСЖ отново се изкачи на върха на класирането, измествайки Лион. "Хлапетата" обаче са с мач по-малко. ПСЖ са с 56 точки, докато тимът на Юбер Фурние е с две по-малко.