България обърна Латвия, Кузманов отново герой

Националният отбор на България по тенис продължи напред в неофициалното световно първенство "Купа Дейвис", след като днес записахме трета победа над Латвия в Юрмала и обрат от 0:1 до 3:1 победи над опонента си. Димитър Кузманов постигна трети успех за нашия състав след победа с 3:1 сета - 7:6 (6), 5:7, 6:2, 6:4 над Мартинс Поджус след 3 часа и 29 минути игра. По този начин той записа втори успех в двубоя с Латвия след драматичната му победа над брата на Мартинс - Янис Поджус, когото надви в трилър, продължил над пет часа.

В днешния двубой Кузманов отново показа стабилна игра и макар да изгуби втория сет, в третата и четвъртата част не остави съмнения кой е по-добрият тенисист на корта. Мико измъкна след обрат в тайбрека първия сет и макар да изпусна втория, загубен с 5:7, в третата и четвъртата част се мобилизира и взе победата с 6:2, 6:4, за да донесе победата на България.

Така въпреки трудния старт и поражението на старта в Юрмала, България успя да постигне победа над Латвия и продължава напред в борбата във Втора Евроафриканска група. Така във втория кръг на надпреварата възпитаниците на капитана Тодор Енев ще гостуват на Люксембург от 17 до 19 юли. България има две победи с по 5:0 в два мача срещу съперника през 1981 и 1998 година.