Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Манчестър Сити с пестелив успех над Лестър

Шампионът Манчестър Сити се върна на победния път и след поражението от Ливърпул на "Анфийлд" през уикенда този път се наложи с 2:0 у дома над Лестър. Възпитаниците на Мануел Пелегрини стигнаха до пестеливия успех след попадения на Давид Силва точно в самия край на първото полувреме и на появилия се като резерва Джеймс Милнър в 88-ата минута. Победата не позволи на основния конкурент на "гражданите" за титлата Челси да се откъсне още по-напред в класирането и запазва до някъде интригата в английската Висша лига.

Силва даде аванс на домакините в последната 45-а минута на първата част, след като от шест-седем метра разстреля Марк Шварцер. Уес Морган самопожертвователно спаси вратата си от гол са шпагат след удар на Давид Силва, но испанецът догони топката и отблизо не остави шансове на Шварцер за 1:0.

Гостите от Лестър имаха сериозни претенции за дузпа, след като Фернандо спъна Андрей Крамарич на границата на наказателното поле, но реферът Робърт Мадли не посочи бялата точка. След почивката Риад Марез пък тресна гредата зад Джо Харт с мощен изстрел.

Все пак резервата на Пелегрини Джеймс Милнър донесе спокойствие на "Етихад Стейдиъм" две минути преди края на редовните 90, след като с плътен удар оформи крайното 2:0 за "гражданите".