Челси продължи похода към титлата, отново е на +5 пред Сити (видео)

Лидерът в Премиър лийг Челси продължи похода към титлата, след като надви с 1:0 Уест Хам като гост в двубой от 28-ия кръг. Така авансът на лондончани пред шампиона Манчестър Сити отново стана 5 точки, а в същото време Челси е и с мач по-малко. Победният гол за "сините" отбеляза Еден Азар в 22-ата минута.

Двубоят на "Болейн Граунд" беше първи за Челси след спечелването на Купата на лигата през уикенда.
Мениджърът Жозе Моуриньо беше извършил две смени в състава в сравнение с този, който спечели трофея срещу Тотнъм.

На вратата се завърна Тибо Куртоа, а Петър Чех отиде на скамейката. Оскар пък зае мястото на Вилиан.
Домакините се опитаха да упражнят натиск в началните минути, но усилията им не се увенчаха с успех.

Лондончани търпеливо изчакаха своя миг, който настъпи в средата на полувремето, когато Еден Азар засече с глава центриране в наказателното поле и откри. Това се оказа и единственият гол в мача. През втората част Уест Хам отново действа много енергично, но атаките на "чуковете" бяха разбивани от отбраната на Челси.

При поредната в 77-ата минута Джон Тери буквално разби главата на Шейку Кояте, след като застана на пътя му. Сенегалецът лежа продължително време на терена, докато му бе оказвана лекарска помощ, но в крайна сметка раната му беше залепена и той се завърна в игра.

Уест Хам не успя да постигне желания изравнителен гол и така Челси си тръгна с трите точки, а мениджърът Жозе Моуриньо вече в осми мач срещу "чуковете" не знае какво е загуба.