Батман и Робин разбиха Шалке 04 (видео + галерия)

Възроденият Борусия (Дортмунд) изигра един от най-силните си мачове за сезона и срази регионалния си съперник Шалке 04 с 3:0, с което записа четвърта поредна победа в Бундеслигата. Попаденията паднаха в края на срещата, като точни бяха Пиер-Емерик Обамеянг (78), Хенрих Мхитарян (79) и Марко Ройс (86). Така "жълто-черните" вече са само на 7 точки от място в Лига Европа, след като преди месец бяха сред изпадащите.

Тези три гола бяха най-малкото, с което играчите на Роберто Ди Матео се измъкнаха от врящия котел "Сигнал Идуна Парк". Домакините засипаха Тимон Веленройтер с 31 удара, но младият страж правеше чудеса, а веднъж и гредата му помогна. В последните минути обаче 19-годишният страж се предаде и в рамките на няколко секунди получи два гола, а след това допусна много груба грешка при третото попадение. Шалке 04 има само един успех в последните пет кръга и рискува да остане извън Шампионската лига за следващия сезон.

Борусия (Дортмунд) - Шалке 04 3:0

Наставникът на домакините Юрген Клоп остави Чиро Имобиле на пейката, а на върха на атаката беше Обамеянг. Клаас-Ян Хунтелаар пък се завърна в нападението на гостите след изтърпяно наказание от 4 мача, но не впечатли с нищо. Не впечатлиха и съотборниците му с изключение на споменатия вече Веленройтер, който преди десетина дни показа големите си заложби и срещу Реал Мадрид.

Пиер-Емерик Обамеянг пропусна да открие в полза на домакините още в 4-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря Тимон Веленройтер, но младокът изби с крак. Гостите отговориха с опасен ножичен изстрел на Кевин-Принс Боатенг в 8-ата минута, но топката профуча край гредата. В 10-ата минута Нури Шахин насочи кълбото точно с удар извън наказателното поле, но Веленройтер хвана с лекота.

В 15-ата минута шанс се откри пред Марко Ройс, чийто изстрел с левия крак мина до страничния стълб и излезе в аут. Секунди по-късно Шинджи Кагава не успя да прехвърли точно вратаря след грешка на Роман Нойщедтер.

Най-големият пропуск пред вратата на Шалке 04 направи в 26-ата минута, когато от няколко метра Обамеянг стреля в играч на съперник, а по това време стражът го нямаше под рамката.

В 34-ата минута бомбен шут на Ройс беше отклонен в напречната греда от Нойщедтер. Две минути след това звездата на домакините пропусна нова отлична възможност след прецизен пас на Кагава.

Борусия продължи да доминира и след почивката и в 56-ата минута Ройс отново се озова очи в очи с Веленройтер, но и този път не успя да преодолее талантливия вратар на Шалке 04. В 66-ата минута вратарят направи решително излизане, за да пресече включване на играч на домакините. В 75-ата минута той не трепна и след директен удар на Ройс от фал, избивайки с юмруци.

Крепостта падна чак в 78-ата минута, когато след рикошет Обамеянг се озова на отлична позиция и най-накрая успя да изстреля топката в мрежата. Веднага след това двамата с Ройс минаха зад вратата и извадиха от една торба маски на Батман и Робин. За Обамеянг това не е първа подобна изява, след като в началото на сезона той се подвизаваше с лика на Спайдърмен, но това му беше забранено от местната лига.

Докато свалят маските, Обамеянг и Ройс отново се прегръщаха, след като Илкай Гюндоган изведе Мхитарян на празна врата за 2:0. Всичко беше окончателно решено в 86-ата минута, когато Веленройтер подари топката на Ройс за 3:0.

През идната седмица Борусия (Дортмунд) подновява битката в турнира за Купата на Германия с гостуване на Динамо (Дрезден) във вторник, а четири по-късно предстои визита и на Хамбургер ШФ. Шалке 04 пък ще се опита да спечели 3 точки при домакинството си на Хофенхайм след седмица.