Бербатов и Монако шокираха Арсенал (видео + галерия)

Монако шокира Арсенал с 3:1 на "Емиратс" в Лондон в първа 1/8-финална среща от Шампионската лига. Българският нападател Димитър Бербатов реализира второто попадение за монегаските - в 53-ата минута. Преди това Жофри Кондогбия бе точен в 38-ата минута за гостите, а резервата Алекс Окслейд-Чембърлейн за кратко върна надеждите на водения от Арсен Венгер с попадение в първата минута на добавеното време. В 94-ата минута обаче сменилият Бербатов четвърт час преди края Яник Ферейра Караско довърши англичаните с гол за 1:3, който доближава много футболистите на Леонардо Жардим до класиране на 1/4-финалите.

Във втората минута Дани Уелбек нахлу в наказателното поле на гостите и стреля, но топката мина над напречната греда на вратата на Даниел Субашич. В 11-ата минута домакините имаха претенции за игра с ръка на футболист на Монако в наказателното поле, но реферът Дениз Айтекин прецени, че няма основания да посочва бялата точка. В 24-ата минута френският нападател на Арсенал Оливие Жиру успя да отклони топката с глава след центриране от ъглов удар, но не я насочи добре и тя излезе в аут. В 33-ата минута чилийският нападател на "топчиите" Алексис Санчес получи топката в много добра позиция в наказателното поле на монегаските, но не уцели вратата.

В 38-ата минута Монако поведе с 1:0 в резултата. Халфът Жофри Кондогбия отправи силен далечен изстрел към вратата на Давид Оспина, топката се отклони от тялото на футболист на Арсенал, подлъга колумбийския страж и се озова в мрежата - 0:1.

Още в първите секунди на второто полувреме Жиру имаше шанс да изравни резултата, но мерникът му изневери. В 52-ата минута пак пред Жиру се откри възможност да изпрати топката в мрежата зад Субашич, но французинът стреля неточно с глава.

Стигна се до 53-ата минута, когато гостите сътвориха великолепна контраатака, при която Антони Мартиал намери с чудесен пас непокрития в наказателното поле на домакините Бербатов и ветеранът от Благоевград не пропусна да опъне мрежата зад Оспина - 0:2.

В 57-ата минута Жиру направи поредния си пропуск в двубоя, но този път той бе наистина непростим. Субашич не изби по най-добрия начин топката след силен шут на футболист на Арсенал и Жиру получи идеален шанс за добавка, но ударът му мина над вратата. В 61-ата минута пък гостите бяха много близо до трети гол в противниковата врата. Мартиал получи топката в наказателното поле след отлична комбинация на монегаските, но Оспина се намеси решаващо и попречи на нападателя да се разпише.

В 64-ата минута Арсенал пропиля прекрасна възможност за намаляване на аванса на Монако в резултата. Първо резервата Тио Уолкот се измъкна от отбраната на гостите, но не успя да преодолее Субашич. Веднага след това топката попадна в Дани Уелбек, чийто удар обаче се отклони от тялото на Уолкот и излезе в аут. В 82-ата минута Алексис Санчес не намери добре топката от въздуха след изпълнение на ъглов удар и Арсенал отново не успя да отбележи гол.

Последните минути бяха доста напрегнати и зрителите видяха още два гола - по един във всяка от двете врати. Първо Алекс Окслейд-Чембърлейн изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Субашич с много техничен и красив удар от наказателното поле. Буквално в последните секунди обаче Монако вкара трети гол, с който вече нанесе много тежък удар на лондончани. Яник Ферейра Караско се устреми напред и с изключително прецизен удар реализира за 1:3, като топката срещна и десния страничен стълб на вратата преди да се оплете в мрежата. По този начин Ферейра Караско се реваншира за пропуска си от идентична позиция точно преди гола на Окслейд-Чембърлейн.

Така Бербатов и съотборниците му могат да чакат спокойно реванша на 17 март.

АРСЕНАЛ - МОНАКО 1:3
0:1 Кондогбия (38)
0:2 Бербатов (53)
1:2 Окслейд-Чембърлейн (90+1)
1:3 Ферейра Караско (90+4)