Вижте прекрасния отменен гол на Бензема (видео)

Историята на футбола е изпълнена с великолепни попадения, които, грешно или не, не са били зачитани от реферите. Такъв бе случаят и с Карим Бензема, чийто красив гол с акробатичен удар при победата на Реал Мадрид с 2:0 срещу Елче в неделя вечерта бе отменен заради засада. Положението бе много "тънко", но по-скоро съдията взе неправилното решение в тази ситуация в края на първото полувреме, когато резултатът все още бе 0:0. Френският нападател все пак вкара гол - през второто полувреме, с който гостите от испанската столица поведоха в резултата с 1:0.

Българските фенове на Царя на спортовете пък сигурно си спомнят за фантастичното изпълнение на Христо Стоичков в мача на България с Испания (1:1) от Евро'96. Тогава Камата прехвърли с майсторско воле вратаря на испанците Андони Субисарета и реализира приказен гол, но той бе неправилно непризнат заради несъществуваща засада. Подобно на Бензема, Стоичков все пак се разписа в противниковата врата в същия мач, но от дузпа.

ВИЖТЕ ОТМЕНЕНИЯ ГОЛ НА СТОИЧКОВ СРЕЩУ ИСПАНИЯ ТУК!

ОЩЕ СТРАХОТНИ ОТМЕНЕНИ ГОЛОВЕ МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!