Трудно, но заслужено - Реал вече е на 4 точки пред Барса (видео)

Реал Мадрид победи с 2:0 като гост Елче и увеличи на 4 точки преднината си пред Барселона, след като вчера каталунците сензационно загубиха с у дома от Малага. Карим Бензема и Кристиано Роналдо отбелязаха попаденията за кралския клуб, който цяло първо полувреме не успя да превземе вратата на един от аутсайдерите в Примера. Бензема откри в 56-ата минута, възползвайки се от рикошет в тялото на вратаря Пжемислав Титон, а четвърт час по-късно Роналдо засече с глава центриране на Иско и заби 29-ия си гол за сезона.

Успехът е и подарък за стража на Реал Икер Касийяс, който записа своя мач номер 500 в испанския елит.

В състава на "белия балет" изненади нямаше. Карло Анчелоти заложи в предни позиции на Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема. Тримата в халфовата линия пък бяха Тони Кроос, Иско и Лукаш Силва. За бразилеца това бе втори пореден мач като титуляр, след като игра и срещу Шалке 04 в Шампионската лига.

Домакините, които заемат незавидното 17-о място във временното класиране, започнаха с един чист нападател в лицето на Джонатас. На пейката бе бившият футболист на Левски Гари Родригес, но той се появи в игра при 0:1.

Първото полувреме премина при тотално надмощие на гостите и беше цяло чудо, че те не се оттеглиха на почивката с аванс в резултата. В началните минути футболистите на Елче бяха много смутени и допуснаха няколко груби грешки, от които мадридчани не се възползваха. Кристиано Роналдо уцели гредата с фалцов изстрел след пас на Бензема и това бе само първата от многото голови ситуации пред вратата на Пжемислав Титон. В 11-ата минута полският страж на Елче изби силен шут на Бейл, а Кристиано притича за добавка, но се намираше в положение на засада.

Титон продължаваше да е непробиваем и се справи с нов коварен изстрел на Бейл. В 19-ата минута уелсецът проби отдясно и пусна към непокрития Роналдо, но вместо да шутира, той реши да търси комбинация със съотборника си и сбърка.

В средата на първата част домакините сякаш притъпиха натиска на Реал, но самите те почти не поглеждаха към вратата на Касийяс. Най-спорният момент дойде в 39-ата минута, когато Бензема вкара гол с атрактивна задна ножица, но попадението му беше отменено заради засада. Повторенията показаха, че макар и с малко, французинът действително е бил зад защитата.

Второто полувреме стартира с шанс за домакините, но Касийяс изби в корнер удара на Файсал Фажир. После действията пак се пренесоха пред и в наказателното поле на Елче. Логичното се случи в 56-ата минута, когато Бензема с голяма доза късмет откри резултата. Топката стигна до него на метър от опразнената врата след неособено добро центриране на Роналдо и шпагат на Давид Ломбан, който пръв се добра до кълбото, но от тялото на Титон то попадна на крака на Бензема.

След гола гостите се поуспокоиха, а наставникът на Елче Фран Ескриба пусна в игра бързия Гари Родригес. В 69-ата минута обаче интригата до голяма степен приключи. Иско напредна по левия фланг и от самата аутлиния центрира към Роналдо, който имаше време да се прицели си с глава да простреля Титон.

Реал имаше няколко възможности да направи успеха си по-изразителен, но и това 2:0 бе напълно достатъчно за тима на Карло Анчелоти. Поражението остави Елче на 17-ото място, на 4 точки над зоната на изпадащите.