10 от Монако спечелиха дербито на Лазурния бряг, резервата на Бербатов - герой (видео)

Монако надви драматично Ница с 1:0 в дербито на Лазурния бряг от 26-ия кръг на Лига 1. Единствения гол вкара влезлия на мястото на Димитър Бербатов Бернардо Силва в 85-ата минута след кошмарна грешка в защитата на домакините. По този начин монегаските се реваншираха за загубата си от същия съперник по-рано през сезона в Княжеството.

Цяло второ полувреме Монако беше с човек по-малко, след като в 45-ата минута Аймен Абденур получи директен червен картон. Домакините създадоха няколко опасни ситуации през втората част, но вратарят Даниел Субашич беше безпогрешен.

Бербатов беше в стартовия състав на Монако и беше в основата на двете по-сериозни опасности пред вратата на домакините до почивката. В 38-ата минута той изведе новия си съотборник Матеус Карвальо сам срещу вратаря, но ударът на бразилеца беше слаб и неточен. Три минути по-късно самият Бербо засече от воле центриране отляво, но силният му шут беше спасен от вратаря. Точно в края на полувремето обаче Монако остана с 10 души, след като Аймен Абденур беше отстранен с директен червен картон за много грубо нарушение срещу Ромен Женвоа.

Иначе Ница можеше да поведе още във 2-ата минута, но централният нападател Аласан Плеа си поведе топката прекалено силно, а беше на няколко метра от вратата на Даниел Субашич.

След почивката Ница имаше инициативата, но футболистите на Клод Пюел срещнаха много трудности с добре организираната отбрана на гостите. В 58-ата минута Бербатов отстъпи мястото си на Бербардо Силва, а малко след това Карлос Едуардо уцели гредата и пропусна да даде преднина на "орлетата".

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато Кевин Гомис и Сюлейман Диавара последователно сбъркаха и топката попадна на крака на Бернардо Силва, който хладнокръвно я насочи във вратата и донесе така сладкия успех на монегаските.

Домакините опитаха отчаян щурм в последните минути, но Субашич не трепна при няколкото центрирания в наказателното поле.

Успехът изкачи Монако на 4-о място във временното класиране с 43 точки, а Ница вече в четвърти пореден мач няма победа и заема 9-а позиция с 34 точки.