Коринтианс спечели дербито срещу Сао Пауло за Копа Либертадорес

Коринтианс победи градския съперник Сао Пауло с 2:0 в бразилското дерби в група 2 от първия кръг в груповата фаза на най-престижния южноамерикански турнир Копа Либертадорес. Над всички бе атакуващият полузащитник Жадсон, който се отличи с гол и асистенция за успеха на Коринтианс. Жадсон подаде за първия гол на Елиаш в 12-а минута и сам реализира второто попадение в 68-а минута за победата в дербито, което се игра на "Арена Коринтианс". Чилийският Коло Коло сюрпризира носителя на трофея за 2013 година Атлетико Минейро и го победи с 2:0 в група 1. Фелипе Флорес и Естебан Паредес вкараха по един гол в двете полувремена за Коло Коло.

Бока Хуниорс стартира с победа в група 5 след успех с 2:0 като гост на чилийския Палестино. Победата е трета поредна за Бока във всички турнири.

Снимка: Getty Images/Guliver