Лидерът Лион издрапа до 1:1 срещу Лориен

Пред 14 000 зрители Лориен и Лион завършиха 1:1 в последния мач от 25-тия кръг на френското футболно първенство. Въпреки че пропусна възможността да увеличи аванса си, Лион продължава да бъде начело в Лига 1 с 51 точки, следван от Олимпик Марсилия - 49 точки, шампионът Пари Сен Жермен - 49 точки, Сент Етиен - 41 точки, Монако - 40 точки и един мач по-малко, и др.

Лориен регистрира вече трети мач без загуба и се отдалечи от зоната на изпадащите.
Домакините от Лориен откриха резултата в 50-та минута с гол на ганайския нападател Джордан Аю, който с глава изпрати топката в мрежата на гостите от Лион след центриране на Бенжамен Жано. В 77-та минута камерунският нападател на гостите Клинтон Нжие с удар от воле точно от границата на наказателното поле възстанови равенството - 1:1.